۱۳۹۸ چهارشنبه ۱ خرداد ساعت: 7:18 صبح 5/22/2019
نقش بازیگران صورت‌های مالی بانک‌ها
وضعیت بانک‌ها و موسسات اعتباری در چند ماه اخیر از چند منظر در معرض توجه ویژه قرار گرفته است. نخست اینکه تابستان، موعد مجامع بانک‌هاست و دوم، موضوع موسسات اعتباری غیرمجاز و تعیین تکلیف سپرده‌ها، آنها را در بین اخبار پربازدید قرار داده بود.
اثرات منفی و رفتاری "مال‌ها"
مال‌ها یا مجتمع‌های تجاری چندمنظوره اگرچه این روزها به دلیل تنوع و تمرکز کالا،دسترسی آسان،جذابیت بصری و ارائه خدمات لوکس مورد استقبال اقشار مختلف جامعه قرار گرفته‌اند، اما یک آسیب‌شناس اجتماعی معتقد است اثرات منفی این فضاها بر جامعه بیشتر است و جامعه را به سوی مصرف گرایی سوق می‌دهد.
چرا تاکسی آنلاین ارزان است؟
افزایش ضریب نفوذ ۲ استارت‌آپ در بخش حمل‌ونقل مسافران درون‌شهری در دو سال گذشته منجر به ایجاد ابعاد جدیدی از تقابل طیف سنتی برای حذف آنها از بازار شده است. در جدیدترین اقدام، اتحادیه تاکسیرانان از این دو شرکت رقیب، در زمینه ارائه خدمات تاکسی اینترنتی‌ آنلاین به‌دلیل ارزان‌فروشی یا دامپینگ قیمتی به شورای رقابت شکایت کرده‌ است. شکایتی که البته شنیده ها حاکی از رد شدن آن از سوی شورای رقابت است و به زبان ساده یعنی اسنپ و تپسی قرار نیست گران شوند.
آرشیو
چگونه باید در گوگل تبلیغ کرد؟
تبلیغات در گوگل اصلی‌ترین منبع درآمد شرکت گوگل است.
بازاریابی آنی به شیوه شامپو «پنتن»
از خانه خارج می‌شوید و قصد دارید شام را خارج از خانه بخورید. اما هنوز تصمیمی برای رستوران مقصد خود نگرفته‌اید. موبایل را برداشته و به عنوان مثال، «غذاهای ایرانی» با فاصله 5 کیلومتری خود را جست‌وجو می‌کنید. در این حالت، فهرستی از رستوران‌هایی را مشاهده خواهید کرد که آماده‌اند روی تصمیم آنی شما اثر گذاشته و یک وعده غذایی را در خدمت شما باشند.این تغییر در شیوه رفتاری، ناشی از پیشرفت‌های فناوری است.
چطور تشخیص دهیم محیط کارمان سالم است یا ناسالم؟
مدتی است که دچار تردید شده‌ام و نمی‌دانم استعفا بدهم یا نه. حقوقم ناچیز است و مزایای چندانی دریافت نمی‌کنم اما مشکلم حقوق و مزایا نیست. مشکل اینجاست که رئیس واحد ما، فاقد مهارت‌های مدیریتی است. خودش اجازه دارد همه قوانین را زیر پا بگذارد، اما اگر یکی از ما دست از پا خطا کنیم، با ما به‌شدت برخورد می‌کند. من مجبورم در طول هفته ۱۰ تا ۱۲ ساعت اضافه‌کاری کنم، آنهم بدون حقوق، چون تعداد کارکنان کم و حجم کارها زیاد است. جابه‌جایی نیروها در واحد ما بسیار بالاست. واحد ما دوازده کارمند دارد اما سابقه کار من از همه بیشتر است.
آرشیو
نسخه چاپی نسخه چاپی ۱۳۹۵ پانزدهم اسفند :تاریخ انتشار 46599 :کدخبر
ارسال به دوستان ارسال به دوستان 28160 :بازدید

هفت اشتباهی که از اغلب مدیران تازه‌کار سر می‌زند

تجربه نشان داده اغلب کسانی که برای نخستین بار سکاندار هدایت یک سازمان، شرکت یا یک تیم کاری می‌شوند دچار یکسری اشتباهات محاسباتی و خطاهای مشترکی می‌شوند که می‌تواند به آینده کاری آنها به عنوان یک مدیر قابل اتکا و مقتدر لطمه وارد کند و در برخی موارد عرصه را آنچنان بر آنها تنگ می‌کند که چاره‌ای غیر از استعفا و کناره‌گیری از حرفه مدیریت ندارند.


نویسنده: آوری آگوستین

مترجم: سیدحسین علوی لنگرودی

alavitarjomeh@gmail.com 

تجربه نشان داده اغلب کسانی که برای نخستین بار سکاندار هدایت یک سازمان، شرکت یا یک تیم کاری می‌شوند دچار یکسری اشتباهات محاسباتی و خطاهای مشترکی می‌شوند که می‌تواند به آینده کاری آنها به عنوان یک مدیر قابل اتکا و مقتدر لطمه وارد کند و در برخی موارد عرصه را آنچنان بر آنها تنگ می‌کند که چاره‌ای غیر از استعفا و کناره‌گیری از حرفه مدیریت ندارند.

آگاهی نسبت به این اشتباهات متداول و اجتناب از آنها می‌تواند به تدریج از مدیران تازه‌کار و خام یکسری مدیران نخبه و کارآمد بسازد. در واقع مرحله گذار از حالت یک کارمند به حالت یک مدیر یا تغییر از وضعیت یک فرد خارج از سازمان به وضعیت مدیر یک سازمان ناشناخته دارای ظرایف و حساسیت‌هایی است که کنترل آنها از عهده هر مدیر کم تجربه‌ای ساخته نیست. با این همه، آگاهی از اشتباهات متداول بین مدیران تازه‌کار و اجتناب از آنها می‌تواند از تکرار شدن آنها توسط مدیران جوان بکاهد. در ادامه به هفت اشتباه متداول بین مدیران تازه‌کار و پیامدهای ناشی از آنها اشاره خواهد شد.

اشتباه شماره 1) هنوز ترجیح می‌دهید کارهایتان را خودتان انجام دهید

به‌عنوان یک کارمند موظف هستید به وظایف محوله به خود عمل کنید و به همین جهت طبیعی است که فهرستی از وظایف و فعالیت‌های روزمره خود تهیه کرده و آنها را در محل کارتان انجام دهید. چنین رویکردی در مورد وظایف مدیریتی مصداق پیدا نمی‌کند، چرا که در مقام مدیریت نمی‌توانید روی وظایف فردی‌تان تمرکز کنید، بلکه باید به افراد تحت مدیریت‌‌تان کمک کنید به وظایف‌شان عمل کنند. به عبارت دیگر، یک مدیر موفق مدیری است که کارها را خودش انجام نمی‌دهد، بلکه به دیگران برای انجام کارهایشان «کمک می‌کند». بنابراین اگر به تازگی مدیر شده‌اید وقت‌تان را برای انجام دادن کارها صرف نکنید، بلکه بکوشید بر وظایف راهبری، راهنمایی و نظارتی خود تمرکز کنید.

اشتباه شماره 2) به جای تمرکز روی اهداف به جزئیات کار توجه دارید

وقتی یک کارمند بودید به این نیاز داشتید که بدانید با چه شماره‌هایی تماس بگیرید، به چه کسی ایمیل بزنید یا اینکه اسناد و مدارک کاری‌تان را طبقه‌بندی کنید. اما وقتی که به‌عنوان یک مدیر شروع به‌کار می‌کنید، دیگر نیازی به این کارها ندارید و باید این کارها را به منشی‌ها و کارمندانتان واگذار کنید. همیشه به یاد داشته باشید که نباید خود را به حد یک «خرده مدیر» تنزل دهید و در همه حال تصویری بزرگ و فراگیر از امور جاری سازمان تحت مدیریت‌‌تان در ذهن‌تان داشته باشید.

اشتباه شماره 3) تقلید کردن از سایر مدیران

به عنوان یک مدیر حتما باید سبک مدیریتی خاص خود را بیابید و در پیش بگیرید و در این مسیر به هیچ عنوان نباید از سایر مدیران تقلید کنید؛ حتی اگر آنها موفق‌ترین و بهترین مدیران پیرامونتان باشند. ویژگی‌ها و شرایط حاکم بر فضای مدیریتی برای هر مدیر با سایر مدیران تفاوت دارد؛ همان‌طور که استعداد‌ها و توانمندی‌های هر کدام از آنها با هم تفاوت دارد.

اشتباه شماره 4) قول‌هایی می‌دهید که نمی‌توانید آنها را عملی سازید

اکثر مدیران تازه‌کار دوست دارند اعضای تیم تحت راهبری‌شان را خشنود سازند و به همین منظور به آنها قول‌هایی می‌دهند که برخی از آنها قابل تحقق نیستند. ناتوانی مدیران در عمل به قول‌هایی که به کارکنانشان داده‌اند، از آنها افرادی بدقول و بی‌ثبات می‌سازد، بنابراین هیچ‌گاه در ابتدای فعالیت مدیریتی‌تان در یک شرکت سعی نکنید با دادن قول‌های بزرگی همچون افزایش خیره‌کننده حقوق و دستمزد کارکنان یا دادن پاداش‌های آنچنانی دل آنها را به دست بیاورید، چرا که اگرچه این وعده‌ها در کوتاه‌مدت می‌توانند انگیزه کار کردن کارکنان را افزایش دهند، اما در صورت ناتوانی شما در عمل به آنها موجب از دست رفتن اعتماد کارکنان نسبت به شما خواهند شد.

اشتباه شماره5) محافظه کاری و منفعل بودن در نخستین روزهای فعالیت مدیریتی

اگر می‌توانید، در نخستین روزهایی که بر صندلی مدیریت یک سازمان یا شرکت تکیه زدید دست به اقدامات عملی ملموسی بزنید و از محافظه‌کاری دست بردارید. در این صورت هم اعتماد کارکنان را به سمت خود جلب کرده‌اید و هم جایگاه خود را به عنوان یک مدیر عمل‌گرا و کاری به اثبات خواهید رساند. انجام این گونه کارها هر چقدر هم کوچک باشند به افزایش اعتماد‌به‌نفس خودتان نیز کمک می‌کند.

اشتباه شماره 6) از تصمیم‌گیری قاطعانه خودداری می‌کنید

وقتی هیچ‌گونه سابقه مدیریتی نداشته باشید گرفتن تصمیم‌های مهم و سخت کمی دشوار به نظر می‌رسد، اما واقعیت این است که هر مدیری باید این کار را روزی آغاز کند و چه زمانی بهتر از نخستین روزهای فعالیت مدیریتی‌تان که در طی آن تصمیم‌گیری‌های اشتباه مدیران امری طبیعی تلقی شده و مورد سرزنش قرار نمی‌گیرند اما اگر یک مدیر تازه‌کار فرآیند تصمیم‌گیری‌های حساس کاری را به تاخیر بیندازد، انجام این کار برای او سخت‌تر خواهد شد و این یعنی آغازی بر پایان دوران مدیریتی او. پس به یاد داشته باشید آنچه یک مدیر تازه‌کار را به مدیری بزرگ و تاثیرگذار تبدیل می‌کند، همین تصمیم‌گیری‌های مهم و کلیدی است.

اشتباه شماره 7) نسبت به گذشته شرکت بی‌اعتنا هستید

اغلب مدیرانی که به تازگی وارد یک شرکت می‌شوند و راهبری کارکنان آنجا را بر عهده می‌گیرند فقط به آینده و مسائل آتی شرکت توجه می‌کنند و به مسائل گذشته و سوابق کارکنان توجهی ندارند، درحالی‌که در گذشته درس‌های ارزشمندی نهفته است که از آنها می‌توان برای تحقق اهداف آینده بهره برد. مشاوره گرفتن از کارمندان باسابقه و بررسی اسناد و عملکرد سال‌های گذشته شرکت می‌تواند موثر باشد و اطلاعات مدیر تازه‌وارد را در مورد مجموعه‌ای که مدیریت‌اش را برعهده گرفته است، افزایش خواهد داد.

منبع: مجله International Management Journalتا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است
نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  


کدام بانک را به دوستان خود توصیه می‌کنید؟
 


نتایج نظرسنجی
 

ویوان نیوز با همکاری لوکوپوک در یک طرح مشترک اقدام به تهیه قیمت روز کالا و خدمات در 9 گروه کرده است. از این پس شما می توانید با رجوع به هر یک از بخش های زیر قیمت و امکانات کالاهای مورد نظر خود را مشاهده و مقایسه کنید.

توجه: در صورت تمایل به معرفی قیمت کالا ها و خدمات خود در این طرح می توانید تقاضای خود را به نشانی info@vivannews.com ارسال فرمایید.