۱۳۹۶ پنج شنبه ۵ مرداد ساعت: 9:21 صبح 7/27/2017
موانع جهش دیجیتالی ایران
موسسه Arthur D.Little یک شرکت مشهور در زمینه مشاوره در حوزه‌های نوآوری، استراتژی و‌ مدیریت است که در 1909 در بوستون آمریکا پایه‌گذاری شد. این شرکت اخیرا گزارشی درباره صنعت مخابرات ایران منتشر کرده که از سوی چهارنفر از تحلیلگران این شرکت (عمدتا مرتبط با بخش خاورمیانه این شرکت) تهیه و تدوین شده است. مطلب پیش‌رو خلاصه‌ای از بخش نخست این گزارش است که با عنوان «صنعت مخابرات ایران در آستانه جهش» حدود یک ماه قبل منتشر شده است.
جنگ نرم شبکه‌های ماهواره‌ای علیه نظام بانکی کشور
اقتصاد ایران به شدت بانک محور است، به همین سبب سرنوشت بخش مهمی از اقتصاد کشور به سرنوشت بانک‌های ما گره خورده است. شریک دیگر این سرنوشت میلیون‌ها ایرانی هستند که اندوخته‌های خود را در بانک‌ها و موسسات اعتباری سپرده‌گذاری کرده‌اند تا از سودی که به دست می‌آورند، هم چرخ‌های زندگی خود را بهتر بچرخانند و هم این سود را به سپر محافظتی در برابر نرخ تورمی که حتی تک رقمی آن، قدرت خرید دارایی آنها را در گذر زمان کاهش می‌دهد، تبدیل کنند.
آسیب‌شناسی شراکت خارجی در خودروسازی ایران
خودروسازی ایران در حالی پس از توافق هسته‌ای و برجام، دور جدیدی از مشارکت‌های خارجی خود را آغاز کرده که قراردادهای جدید در بوته نقد قرار گرفته و اقشار مختلفی نسبت به آنها واکنش (چه مثبت و چه منفی) نشان داده‌اند.
آرشیو
اپلیکیشن‌ها، راه‌حل تکرار مشتریان
امروزه اپلیکیشن‌ها از مهم‌ترین ابزارهای بازاریابی با موبایل هستند. گسترش گوشی‌های هوشمند و افزایش روزافزون تعداد کاربران آنها باعث شده استفاده از اپلیکیشن‌ها به سطوح قابل توجهی برسد.
شبکه‌های محبوب در فضای مجازی
نتایج یک نظرسنجی از رفتارشناسی کاربران ایرانی در شبکه‌های اجتماعی نشان‌دهنده محبوبیت بالای تلگرام و اینستاگرام است. براساس این نظرسنجی دلیل اصلی استفاده از شبکه‌های اجتماعی جست‌وجوی مطالب است و در این میان زنان نسبت به مردان مطالب را با جدیت بیشتری دنبال می‌کنند.
روش‌هایی برای بازاریابی و فروش اپلیکیشن
اپلیکیشن نوعی نرم‌افزار کامپیوتر است که برای استفاده کاربر نهایی استفاده می‌شود. اکثر نرم‌افزارهایی که روزانه استفاده می‌کنیم، شامل این تعریف می‌شوند.
آرشیو
نسخه چاپی نسخه چاپی ۱۳۹۶ بيست و هشتم فروردين :تاریخ انتشار 46723 :کدخبر
ارسال به دوستان ارسال به دوستان 3273 :بازدید

بانک ملی پیام‌رسان "بله" را ضمانت می‌کند

شرکت داده‌ورزی سداد از زیرمجموعه‌های بانک ملی موفق به طراحی و پیاده‌سازی یک اپلیکیشن پیام‌رسان فارسی مشابه تلگرام باقابلیت پرداخت درون برنامه‌ای شده است.
پرداخت بانکی درون برنامه در فضای پیام‌رسان‌ها بحثی است که چند سالی مطرح‌شده و تاکنون نیز طرحی در این خصوص در کشور اجرایی نشده که مورد تائید بانک مرکزی باشد درحالی‌که به‌تازگی شرکت داده‌ورزی سداد از زیرمجموعه‌های بانک ملی موفق به طراحی و پیاده‌سازی یک اپلیکیشن پیام‌رسان فارسی مشابه تلگرام باقابلیت پرداخت درون برنامه‌ای شده است.
البته به تازگی مجوز پرداخت های بانکی برای پیام رسان های ایرانی از سوی شورای عالی فضای مجازی صادر شده است و در جلسه دیروز این شورا، بانک مرکزی موظف شد که ظرف دو ماه آینده آیبن‌نامه‌ی پرداخت‌های بانکی از طریق پیام‌رسان‌های داخلی را با هماهنگی مرکز ملی فضای مجازی تدوین و ابلاغ کند که این امر می تواند موجب تحولات بسیاری در حوزه پرداخت کشور شود.
فرامرز خالقی، مدیرعامل شرکت داده‌ورزی سداد در این خصوص به ایبِنا گفت: اپلیکیشن های پیام‌رسان در ایران با استقبال عمومی مردم مواجه شده‌اند و استفاده از این ابزار در میان مردم ایران رایج شده است و در ابتدا از حدود پنج یا شش سال پیش با حضور پیام‌رسان وایبر و در مراحل بعد واتس اپ و درنهایت تلگرام در کشور توسعه پیدا کرد.
وی افزود: در این بازه زمانی و با گسترش استفاده از این اپلیکیشن های پیام‌رسان در کشور، تأکید بر این بود که چرا جوانان ایرانی یک اپلیکیشن پیام‌رسان ایرانی تهیه و تولید نکرده‌اند تا جایگزین انواع خارجی آن شود.
خالقی تصریح کرد: مقام معظم رهبری نیز در آذرماه سال گذشته در جلسه‌ای که با نهادهای فرهنگی داشتند، تأکید کردند که جوانان ایرانی باید با طراحی و برنامه‌نویسی یک اپلیکیشن پیام‌رسان که ظرفیت پاسخگویی به جمعیت ۲۰ میلیون کاربری اپلیکیشن های پیام‌رسان تلگرام را دارا است و همچنین جذابیت و امکاناتی فراتر از انواع خارجی را در اختیار کاربران قرار می‌دهد، مدل ایرانی را جایگزین انواع خارجی آن کنند.
وی خاطرنشان کرد: شرکت سداد با توجه به نیاز کشور در این بخش و همچنین با در نظر گرفتن خلاقیت و استعداد جوانان ایرانی با حمایت از جمعی از نخبگان دانشگاه‌های مختلف کشور که در حال حاضر بالغ‌بر ۴۰ نفر هستند، طراحی یک اپلیکیشن پیام‌رسان ایرانی باقابلیت‌های جدید را در دستور کار قرارداد.
خالقی یادآور شد: نسخه غیر بانکی این اپلیکیشن همزمان با روز هوای پاک در ۲۹ دی‌ماه سال ۹۵ آماده و منتشر شد و درنهایت در ۲۶ اسفندماه سال ۹۵، همزمان با ولادت حضرت فاطمه الزهرا و روز زن، نسخه بانکی این اپلیکیشن نیز آماده و منتشر شد و کاربران نسخه قبلی با آپدیت جدید این پیام‌رسان که قابلیت پرداخت به آن اضافه‌شده بود، مواجه شدند.

امنیت پیام‌رسان "بله" بانک ملی ضمانت می‌کند
وی در خصوص انتقادات مطرح‌شده مردم به این اپلیکیش پیام‌رسان ایرانی که ممکن است اطلاعات و مراودات مالی کاربران در آن رصد و یا هک شود، گفت: زیرساخت این اپلیکیشن را بانک ملی و شرکت سداد فراهم می‌کند ازاین‌رو در پشت‌صحنه عملیات پرداخت در این اپلیکیشن پیام‌رسان، سامانه بام بانک ملی قرار دارد.
مدیرعامل شرکت داده‌ورزی سداد تأکید کرد: بانک ملی، مسئولیت تمام مغایرت‌های احتمالی این اپلیکیشن را پذیرفته و به‌طور رسمی اعلام کرده است که زیرساخت این اپلیکیشن را فراهم می‌کند ازاین‌رو این پیام‌رسان از اعتمادی که به بانک ملی وجود دارد، برخوردار است.
خالقی تأکید کرد: فرآیند پرداخت در اپلیکیشن "بله" بااتصال به سامانه بام بانک ملی انجام می‌شود این‌رو این پیام‌رسان از ضریب اطمینانی درگاه‌های بانک ملی و سامانه بام این بانک، برخوردار و نگرانی در این خصوص امنیت برای کاربران وجود ندارد.
وی یادآور شد: به‌منظور رواج استفاده از این پیام‌رسان در کشور، باید مردم به این اطمینان برسند که با واردکردن شماره کارت و رمز دوم خود در آن، این اطلاعات از ضریب اطمینانی که برای همراه بانک‌ها، وجود دارد، برخوردار و همچنین بانک ملی ضامن امنیت اطلاعات مالی مشتریان در این پیام‌رسان است.
خالقی با تأکید بر این‌که "بله" اولین اپلیکشن پیام‌رسان فارسی و ایرانی است که خدمات پرداخت درون برنامه‌ای را برای کاربران فراهم کرده است، تصریح کرد: این اپلیکیشن ترکیبی از خدمات پرداخت و گفتگو آنلاین را به‌صورت همزمان دارا است.

در طراحی اپلیکیشن "بله" الگوی قبلی وجود نداشته است
مدیرعامل شرکت داده‌ورزی سداد در ادامه گفت: امکان عملیات پرداخت در فضای این پیام‌رسان، مزیت خوبی است به نسبت انواع خارجی آن را برای کاربران فراهم‌شده و مهم‌ترین نکته این است که در طراحی این اپلیکیشن الگوی قبلی وجود نداشته است.
وی هدف از انتخاب نام "بله" برای این اپلیکیشن را انتقال تجربه راحتی به مخاطبان عنوان کرد و گفت: هدف از طراحی این اپلیکیشن آن است که کاربران، همان‌گونه که عکس و فایل‌های مختلف را برای مخاطبان خود ارسال می‌کنند، بتوانند بدون خروج از برنامه از امکان خرید شارژ، پرداخت قبوض و انتقال وجه به مخاطبان نیز برخوردار شوند.
وی افزود: ازآنجایی‌که پرکاربردترین کلمه ایرانی، بله است و به معنای پاسخ مثبت به درخواست‌ها است، این عنوان برای این اپلیکیشن که قادر به پاسخگویی به نیازهای پرداختی کاربران در فضای یک اپلیکیشن پیام‌رسان، در نظر گرفته‌شده است.

خرید شارژ، پرداخت قبض و انتقال کارت به کارت در "بله" امکان‌پذیر است
خالقی در خصوص خدمات پرداختی که این اپلیکیشن ارائه می‌دهد، گفت: در یک بررسی جامع مشخص شد که سه خدمت پرداخت قبض، خرید شارژ و انتقال وجه کارت به کارت ازجمله پرکاربردترین نیازهای مخاطبان است ازاین‌رو اپلیکیشن "بله" با امکان پاسخگویی به این سه نیاز اساسی طراحی شد.
وی افزود: البته پرداخت قبوض در این اپلیکیشن هم به‌صورت دستی و ورود شماره قبض و پرداخت و هم به‌وسیله بارکد خوان می‌تواند به‌صورت خودکار انجام گیرد.

انتقال کارت به کارت تنها از مبدأ بانک ملی به تمام کارت‌های عضو شتاب امکان‌پذیر است
مدیرعامل شرکت داده‌ورزی سداد با تأکید بر این نکته که در حال حاضر تنها انتقال کارت به کارت از بانک ملی به تمام بانک‌ها عضو شتاب در "بله" امکان‌پذیر است، اذعان داشت: استفاده از این اپلیکیشن در حال حاضر تنها برای افرادی که در بانک ملی حساب و کارت دارند، امکان‌پذیر است و امیدواریم با همکاری و حمایت بانک مرکزی امکان پرداخت سه وجهی در این اپلیکیشن میسر شود.
خالقی یادآور شد: زمانی که مجوز پرداخت سه وجهی برای این اپلیکیشن، از سوی بانک مرکزی صادر شود، کاربران در استفاده از این اپلیکیشن همانند کارت‌خوان‌های بانکی دیگر دغدغه بانک صادرکننده را ندارند و البته این فرآیند زمان‌بر و نیازمند همکاری بیشتر بانک مرکزی است.
وی ادامه داد: امیدواریم به این پروژه به‌صورت ملی نگریسته شود زیرا "بله" یک محصول ملی و حاصل کار نخبگان ایرانی است ازاین‌رو با این رویکرد اپلیکیشن "بله" می‌تواند منجر به شکوفایی در نظام پرداخت کشور شود و به‌طورقطع مردم در استفاده از آن، احساس راحتی را تجربه خواهند کرد.

مجوز مراودات مالی برای اپلیکیشن های ایرانی صادر شد
خالقی در خصوص روند این کار تصریح کرد: این طرح مورد استقبال بانک مرکزی قرار گرفت البته موانع نیز مشخص شد که مهم‌ترین آن، این بود که در شورای عالی فضای مجازی عنوان‌شده بود که اپلیکیشن ها، مجاز به مراودات مالی نیستند.
وی ادامه داد: با پیگیری‌ها شرکت داده‌ورزی سداد، مجوز مراودات مالی برای اپلیکیشن های ایرانی صادر و با حمایت‌های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات موانع این کار برطرف شد.
خالقی گفت: این پیام‌رسان یکی از اشکالات سامانه بام را نیز حل کرده است زیرا در هنگام ورود به سامانه بام به‌منظور تشخیص هویت یک کد ۵ رقمی به شماره همراه کاربر، پیامک می‌شود که در صورت خروج از ایران امکان استفاده از این کد برای کاربران فراهم نیست.
وی افزود: البته با نصب اپلیکیشن "بله" این مشکل برطرف و این کد ۵ رقمی هم به تلفن همراه کاربر و هم به اپلیکیشن "بله" ارسال می شود و بدین ترتیب امکان مبادلات مالی در خارج از کشور بدون سیم‌کارت برای کاربران نیز فراهم‌شده است.


اخبار مرتبط با این خبر

123
ردیفتیترتاریخ
1 برگزاری جشنواره قرعه‌کشی حساب‌های قرض‌الحسنه پس‌انداز بانک سینا ۱۳۹۶ چهارشنبه ۴ مرداد
2 مجمع عمومی هشت بانک برگزار شد ۱۳۹۶ چهارشنبه ۴ مرداد
3 راه‌اندازی بیمارستان ٢٠٠ تختخوابی در زاهدان با مشارکت بانک صادرات ۱۳۹۶ چهارشنبه ۴ مرداد
4 صدور مجوز افزایش سرمایه بانک آینده ازسوی بانک مرکزی ۱۳۹۶ سه شنبه ۲۷ تير
5 جشنواره طلایی بانک تجارت در میلاد نور ۱۳۹۶ سه شنبه ۲۷ تير
6 بانک سامان 200 میلیون ریال وام خوداشتغالی می‌دهد ۱۳۹۶ سه شنبه ۲۷ تير
7 تمدید سپرده‌گذاری‌ هشتمین مرحله قرعه‌کشی حساب‌های قرض‌الحسنه پس‌انداز بانک ملی ایران ۱۳۹۶ سه شنبه ۲۷ تير
8 رونمایی از سامانه‌های ویژه نابینایان در بانک تجارت ۱۳۹۶ دوشنبه ۲۶ تير
9 پرداخت اقساط تسهیلات با کارت‌های شتابی در بانک سینا ۱۳۹۶ دوشنبه ۲۶ تير
10 قرعه‌کشی دوره دوازدهم «وین کارت» بانک سامان برگزار شد ۱۳۹۶ يکشنبه ۲۵ تير
11 بانک ملی ایران به مشتریانش اسکناس فرسوده تحویل نمی‌دهد ۱۳۹۶ يکشنبه ۲۵ تير
12 رونمایی از سامانه پرداخت «ان‌اف‌سی» در بانک ملت ۱۳۹۶ شنبه ۲۴ تير
13 هزینه‌های افطاری بانک سامان صرف خریدوسایل کمک آموزشی شد ۱۳۹۶ شنبه ۲۴ تير
14 تقدیراتاق اصناف از مدیرعامل بانک پارسیان ۱۳۹۶ شنبه ۲۴ تير
15 رایتل تعرفه مکالمه را تا ۲۹۹ ریال در دقیقه کاهش داد ۱۳۹۶ شنبه ۲۴ تير
16 ورود بانک ملت به بانکداری اجتماعی ۱۳۹۶ چهارشنبه ۲۱ تير
17 استقبال از خدمات ارزی بانک صادرات ۱۳۹۶ چهارشنبه ۲۱ تير
18 نخستین محموله صندلی‌های دانش‌آموزی بانک سامان به دشتیاری رسید ۱۳۹۶ چهارشنبه ۲۱ تير
19 نقش بانک ملی ایران در حل مشکل بیکاری ۱۳۹۶ چهارشنبه ۲۱ تير
20 راه‌اندازی مجدد شعبه بانک ملت در سئول کره‌جنوبی ۱۳۹۶ چهارشنبه ۲۱ تير
123
تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است
نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  


مجمع عمومی هشت بانک برگزار شد استمرار همکاری گروه توسن و GRG Banking معرفی اپلیکیشن حملو؛ پیک موتوری آنلاین چطور می‌توانیم با ایوار به تور اروپا سفر کنیم؟ خرید از مارکت‌های بین‌المللی با کارت‌های یورکاردز تغییری در سبد درآمدی اپراتورها همایش بین‌المللی کلیدهای موفقیت در هلدینگ‌ها الزامات انتخاب سیستم گرمایشی مناسب چیست؟ چگونه بلیت هواپیما را با قیمتی پایین‌تر بخریم؟ اندروید مارشملو از آب‌نبات چوبی پیشی گرفت چگونه کش تلگرام را پاک کنیم؟ سایت آی پی امداد؛ راهنمایی برای خرید لوازم خانگی رانندگان اسنپ در تهران چگونه جذب می‌شوند؟ درآمد متخصصان علوم داده در دنیای IT با کمترین هزینه، بهترین پرواز را انتخاب کنید هشدار سازمان حمایت به متقاضیان پیش‌خرید خودرو رتبه اول و آخر بانک‌های بورسی در نسبت سرمایه آیا مایکروسافت در حال کشتن ویندوز 10 موبایل است؟ راه هایی برای کاهش مصرف باتری در گوشی های هوشمند چگونه پروازی ارزان به روسیه داشته باشیم؟
کدام بانک را به دوستان خود توصیه می‌کنید؟
 


نتایج نظرسنجی
 

ویوان نیوز با همکاری لوکوپوک در یک طرح مشترک اقدام به تهیه قیمت روز کالا و خدمات در 9 گروه کرده است. از این پس شما می توانید با رجوع به هر یک از بخش های زیر قیمت و امکانات کالاهای مورد نظر خود را مشاهده و مقایسه کنید.

توجه: در صورت تمایل به معرفی قیمت کالا ها و خدمات خود در این طرح می توانید تقاضای خود را به نشانی info@vivannews.com ارسال فرمایید.