۱۳۹۶ سه شنبه ۲ خرداد ساعت: 3:18 صبح 5/24/2017
واردات خودرو محرک یا مخرب تولید؟
سال 96 در حالی به‌عنوان «سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال» نامگذاری شده که به‌نظر می‌رسد برداشت‌های متفاوت از این شعار، محدود شدن واردات خودرو به کشور را به بهانه حمایت از تولید، به‌دنبال داشته است.
پدیده سوپرمارکت‌های آنلاین ایرانی
تصور کنید در راه خانه، اپلیکیشنی را باز می‌کنید و چند قلم از خورد و خوراک روزانه خود را که لازم دارید سفارش می‌دهید. سپس به نزدیکی خانه که رسیدید، آنها را از سوپرمارکت محل خود تحویل می‌گیرید.
رسانه‌های اجتماعی و آینده انتخابات
ظهور تکنولوژی‌ها و ابزارهای ارتباطی جدید در سال‌های اخیر سبک زندگی و شیوه تعامل افراد با مسائل مختلف را تحت‌تاثیر قرار داده است. حالا شبکه‌ها و رسانه‌های اجتماعی پلت‌فرم‌هایی ساده هستند که همیشه و همه جا در دسترس مردم قرار دارند و به پلی میان آنها و دنیای پیرامون‌شان تبدیل شده‌‌اند.
آرشیو
تاثیر لوگو بر برند بانک‌ها و بیمه‌های کشور
در گذشته ارزش یک سازمان برحسب املاک، دارایی‌های ملموس، کارخانه‌ها و تجهیزاتش اندازه‌گیری می‌شد، اما اخیرا خبرگان بازاریابی به این نتیجه رسیده‌اندکه ارزش واقعی سازمان، جایی بیرون از آن، یعنی در اذهان خریداران بالقوه قرار داشته و این برند است که ارزش واقعی را در ذهن مشتریان ایجاد می‌کند.
آیا گرفتن تعهد بلند‌مدت از کارمند جدید منطقی است؟
به مدت چهار سال مدیریت منابع انسانی شرکتی را بر عهده داشتم که یکی از زیرمجموعه‌های یک شرکت بزرگ بین‌المللی بود.
محصول نرم‌افزاری خود را بدون هزینه بازاریابی معرفی کنید
ارائه‌دهندگان راه‌حل‌های نرم‌افزاری در بازار رقابتی فشرده همیشه با چالش و مشکلات روبه‌رو هستند. آنها چگونه می‌توانند ابزار موردنظرشان را معرفی کنند؟ این مساله خصوصا در مورد شرکت‌های نرم‌افزاری B2B بیشتر صدق می‌کند. آنها همیشه باید کسب‌و‌کارهای دیگر را متقاعد کنند که با ابزارشان می‌توانند عملکرد آنها را بهبود ببخشند.
آرشیو
نسخه چاپی نسخه چاپی ۱۳۹۶ بيست و هشتم فروردين :تاریخ انتشار 46723 :کدخبر
ارسال به دوستان ارسال به دوستان 1784 :بازدید

بانک ملی پیام‌رسان "بله" را ضمانت می‌کند

شرکت داده‌ورزی سداد از زیرمجموعه‌های بانک ملی موفق به طراحی و پیاده‌سازی یک اپلیکیشن پیام‌رسان فارسی مشابه تلگرام باقابلیت پرداخت درون برنامه‌ای شده است.
پرداخت بانکی درون برنامه در فضای پیام‌رسان‌ها بحثی است که چند سالی مطرح‌شده و تاکنون نیز طرحی در این خصوص در کشور اجرایی نشده که مورد تائید بانک مرکزی باشد درحالی‌که به‌تازگی شرکت داده‌ورزی سداد از زیرمجموعه‌های بانک ملی موفق به طراحی و پیاده‌سازی یک اپلیکیشن پیام‌رسان فارسی مشابه تلگرام باقابلیت پرداخت درون برنامه‌ای شده است.
البته به تازگی مجوز پرداخت های بانکی برای پیام رسان های ایرانی از سوی شورای عالی فضای مجازی صادر شده است و در جلسه دیروز این شورا، بانک مرکزی موظف شد که ظرف دو ماه آینده آیبن‌نامه‌ی پرداخت‌های بانکی از طریق پیام‌رسان‌های داخلی را با هماهنگی مرکز ملی فضای مجازی تدوین و ابلاغ کند که این امر می تواند موجب تحولات بسیاری در حوزه پرداخت کشور شود.
فرامرز خالقی، مدیرعامل شرکت داده‌ورزی سداد در این خصوص به ایبِنا گفت: اپلیکیشن های پیام‌رسان در ایران با استقبال عمومی مردم مواجه شده‌اند و استفاده از این ابزار در میان مردم ایران رایج شده است و در ابتدا از حدود پنج یا شش سال پیش با حضور پیام‌رسان وایبر و در مراحل بعد واتس اپ و درنهایت تلگرام در کشور توسعه پیدا کرد.
وی افزود: در این بازه زمانی و با گسترش استفاده از این اپلیکیشن های پیام‌رسان در کشور، تأکید بر این بود که چرا جوانان ایرانی یک اپلیکیشن پیام‌رسان ایرانی تهیه و تولید نکرده‌اند تا جایگزین انواع خارجی آن شود.
خالقی تصریح کرد: مقام معظم رهبری نیز در آذرماه سال گذشته در جلسه‌ای که با نهادهای فرهنگی داشتند، تأکید کردند که جوانان ایرانی باید با طراحی و برنامه‌نویسی یک اپلیکیشن پیام‌رسان که ظرفیت پاسخگویی به جمعیت ۲۰ میلیون کاربری اپلیکیشن های پیام‌رسان تلگرام را دارا است و همچنین جذابیت و امکاناتی فراتر از انواع خارجی را در اختیار کاربران قرار می‌دهد، مدل ایرانی را جایگزین انواع خارجی آن کنند.
وی خاطرنشان کرد: شرکت سداد با توجه به نیاز کشور در این بخش و همچنین با در نظر گرفتن خلاقیت و استعداد جوانان ایرانی با حمایت از جمعی از نخبگان دانشگاه‌های مختلف کشور که در حال حاضر بالغ‌بر ۴۰ نفر هستند، طراحی یک اپلیکیشن پیام‌رسان ایرانی باقابلیت‌های جدید را در دستور کار قرارداد.
خالقی یادآور شد: نسخه غیر بانکی این اپلیکیشن همزمان با روز هوای پاک در ۲۹ دی‌ماه سال ۹۵ آماده و منتشر شد و درنهایت در ۲۶ اسفندماه سال ۹۵، همزمان با ولادت حضرت فاطمه الزهرا و روز زن، نسخه بانکی این اپلیکیشن نیز آماده و منتشر شد و کاربران نسخه قبلی با آپدیت جدید این پیام‌رسان که قابلیت پرداخت به آن اضافه‌شده بود، مواجه شدند.

امنیت پیام‌رسان "بله" بانک ملی ضمانت می‌کند
وی در خصوص انتقادات مطرح‌شده مردم به این اپلیکیش پیام‌رسان ایرانی که ممکن است اطلاعات و مراودات مالی کاربران در آن رصد و یا هک شود، گفت: زیرساخت این اپلیکیشن را بانک ملی و شرکت سداد فراهم می‌کند ازاین‌رو در پشت‌صحنه عملیات پرداخت در این اپلیکیشن پیام‌رسان، سامانه بام بانک ملی قرار دارد.
مدیرعامل شرکت داده‌ورزی سداد تأکید کرد: بانک ملی، مسئولیت تمام مغایرت‌های احتمالی این اپلیکیشن را پذیرفته و به‌طور رسمی اعلام کرده است که زیرساخت این اپلیکیشن را فراهم می‌کند ازاین‌رو این پیام‌رسان از اعتمادی که به بانک ملی وجود دارد، برخوردار است.
خالقی تأکید کرد: فرآیند پرداخت در اپلیکیشن "بله" بااتصال به سامانه بام بانک ملی انجام می‌شود این‌رو این پیام‌رسان از ضریب اطمینانی درگاه‌های بانک ملی و سامانه بام این بانک، برخوردار و نگرانی در این خصوص امنیت برای کاربران وجود ندارد.
وی یادآور شد: به‌منظور رواج استفاده از این پیام‌رسان در کشور، باید مردم به این اطمینان برسند که با واردکردن شماره کارت و رمز دوم خود در آن، این اطلاعات از ضریب اطمینانی که برای همراه بانک‌ها، وجود دارد، برخوردار و همچنین بانک ملی ضامن امنیت اطلاعات مالی مشتریان در این پیام‌رسان است.
خالقی با تأکید بر این‌که "بله" اولین اپلیکشن پیام‌رسان فارسی و ایرانی است که خدمات پرداخت درون برنامه‌ای را برای کاربران فراهم کرده است، تصریح کرد: این اپلیکیشن ترکیبی از خدمات پرداخت و گفتگو آنلاین را به‌صورت همزمان دارا است.

در طراحی اپلیکیشن "بله" الگوی قبلی وجود نداشته است
مدیرعامل شرکت داده‌ورزی سداد در ادامه گفت: امکان عملیات پرداخت در فضای این پیام‌رسان، مزیت خوبی است به نسبت انواع خارجی آن را برای کاربران فراهم‌شده و مهم‌ترین نکته این است که در طراحی این اپلیکیشن الگوی قبلی وجود نداشته است.
وی هدف از انتخاب نام "بله" برای این اپلیکیشن را انتقال تجربه راحتی به مخاطبان عنوان کرد و گفت: هدف از طراحی این اپلیکیشن آن است که کاربران، همان‌گونه که عکس و فایل‌های مختلف را برای مخاطبان خود ارسال می‌کنند، بتوانند بدون خروج از برنامه از امکان خرید شارژ، پرداخت قبوض و انتقال وجه به مخاطبان نیز برخوردار شوند.
وی افزود: ازآنجایی‌که پرکاربردترین کلمه ایرانی، بله است و به معنای پاسخ مثبت به درخواست‌ها است، این عنوان برای این اپلیکیشن که قادر به پاسخگویی به نیازهای پرداختی کاربران در فضای یک اپلیکیشن پیام‌رسان، در نظر گرفته‌شده است.

خرید شارژ، پرداخت قبض و انتقال کارت به کارت در "بله" امکان‌پذیر است
خالقی در خصوص خدمات پرداختی که این اپلیکیشن ارائه می‌دهد، گفت: در یک بررسی جامع مشخص شد که سه خدمت پرداخت قبض، خرید شارژ و انتقال وجه کارت به کارت ازجمله پرکاربردترین نیازهای مخاطبان است ازاین‌رو اپلیکیشن "بله" با امکان پاسخگویی به این سه نیاز اساسی طراحی شد.
وی افزود: البته پرداخت قبوض در این اپلیکیشن هم به‌صورت دستی و ورود شماره قبض و پرداخت و هم به‌وسیله بارکد خوان می‌تواند به‌صورت خودکار انجام گیرد.

انتقال کارت به کارت تنها از مبدأ بانک ملی به تمام کارت‌های عضو شتاب امکان‌پذیر است
مدیرعامل شرکت داده‌ورزی سداد با تأکید بر این نکته که در حال حاضر تنها انتقال کارت به کارت از بانک ملی به تمام بانک‌ها عضو شتاب در "بله" امکان‌پذیر است، اذعان داشت: استفاده از این اپلیکیشن در حال حاضر تنها برای افرادی که در بانک ملی حساب و کارت دارند، امکان‌پذیر است و امیدواریم با همکاری و حمایت بانک مرکزی امکان پرداخت سه وجهی در این اپلیکیشن میسر شود.
خالقی یادآور شد: زمانی که مجوز پرداخت سه وجهی برای این اپلیکیشن، از سوی بانک مرکزی صادر شود، کاربران در استفاده از این اپلیکیشن همانند کارت‌خوان‌های بانکی دیگر دغدغه بانک صادرکننده را ندارند و البته این فرآیند زمان‌بر و نیازمند همکاری بیشتر بانک مرکزی است.
وی ادامه داد: امیدواریم به این پروژه به‌صورت ملی نگریسته شود زیرا "بله" یک محصول ملی و حاصل کار نخبگان ایرانی است ازاین‌رو با این رویکرد اپلیکیشن "بله" می‌تواند منجر به شکوفایی در نظام پرداخت کشور شود و به‌طورقطع مردم در استفاده از آن، احساس راحتی را تجربه خواهند کرد.

مجوز مراودات مالی برای اپلیکیشن های ایرانی صادر شد
خالقی در خصوص روند این کار تصریح کرد: این طرح مورد استقبال بانک مرکزی قرار گرفت البته موانع نیز مشخص شد که مهم‌ترین آن، این بود که در شورای عالی فضای مجازی عنوان‌شده بود که اپلیکیشن ها، مجاز به مراودات مالی نیستند.
وی ادامه داد: با پیگیری‌ها شرکت داده‌ورزی سداد، مجوز مراودات مالی برای اپلیکیشن های ایرانی صادر و با حمایت‌های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات موانع این کار برطرف شد.
خالقی گفت: این پیام‌رسان یکی از اشکالات سامانه بام را نیز حل کرده است زیرا در هنگام ورود به سامانه بام به‌منظور تشخیص هویت یک کد ۵ رقمی به شماره همراه کاربر، پیامک می‌شود که در صورت خروج از ایران امکان استفاده از این کد برای کاربران فراهم نیست.
وی افزود: البته با نصب اپلیکیشن "بله" این مشکل برطرف و این کد ۵ رقمی هم به تلفن همراه کاربر و هم به اپلیکیشن "بله" ارسال می شود و بدین ترتیب امکان مبادلات مالی در خارج از کشور بدون سیم‌کارت برای کاربران نیز فراهم‌شده است.


اخبار مرتبط با این خبر

123
ردیفتیترتاریخ
1 پرداخت 4500 میلیارد ریال تسهیلات ازسوی بانک رفاه به بنگاه‌های کوچک و متوسط ۱۳۹۶ يکشنبه ۲۴ ارديبهشت
2 راه‌اندازی جامع‌ترین ربات پیام‌رسان شبکه بانکی در بانک ایران زمین ۱۳۹۶ يکشنبه ۲۴ ارديبهشت
3 سیتی سنتراصفهان، میزبان جشنواره طلایی بانک تجارت ۱۳۹۶ يکشنبه ۲۴ ارديبهشت
4 اقدامات زیرساختی بانک سامان در تطبیق با قوانین و استانداردهای بین‌المللی ۱۳۹۶ يکشنبه ۲۴ ارديبهشت
5 حمایت بانک آینده از واحدهای خرد و متوسط ۱۳۹۶ يکشنبه ۲۴ ارديبهشت
6 خدمت جدید بانک پارسیان مبتنی بر NFC رونمایی شد ۱۳۹۶ يکشنبه ۲۴ ارديبهشت
7 بانک صادرات ١١ هزار طرح اقتصادی را احیا کرد ۱۳۹۶ يکشنبه ۲۴ ارديبهشت
8 بانک سامان گزینه اول صنعت نفت ایران ۱۳۹۶ يکشنبه ۲۴ ارديبهشت
9 برنامه‎‌ریزی جدی بانک ملی ایران برای خروج از بنگاه‌داری ۱۳۹۶ چهارشنبه ۲۰ ارديبهشت
10 برگزاری دومین قرعه‌کشی جشنواره باشگاه پذیرندگان بانک سپه ۱۳۹۶ چهارشنبه ۲۰ ارديبهشت
11 عبور کاربران همراه بانک ملی ایران از سه میلیون ۱۳۹۶ چهارشنبه ۲۰ ارديبهشت
12 واگذاری 130 هزار میلیارد ریال اسناد خزانه اسلامی از طریق بانک ملی ۱۳۹۶ چهارشنبه ۲۰ ارديبهشت
13 باجه بانک تجارت در گروه بهمن افتتاح شد ۱۳۹۶ چهارشنبه ۲۰ ارديبهشت
14 افتتاح دفتر کارگزاری بانک گردشگری در شهر نجف اشرف عراق ۱۳۹۶ چهارشنبه ۲۰ ارديبهشت
15 «کیلید» بانک آینده کلید خورد ۱۳۹۶ سه شنبه ۱۹ ارديبهشت
16 پیش‌بینی رشد درآمد هرسهم 96 بانک گردشگری ۱۳۹۶ سه شنبه ۱۹ ارديبهشت
17 با کمترین هزینه، بهترین پرواز را انتخاب کنید ۱۳۹۶ سه شنبه ۱۹ ارديبهشت
18 عبور کاربران همراه بانک ملی ایران از سه میلیون ۱۳۹۶ سه شنبه ۱۹ ارديبهشت
19 حمایت بانک پارسیان از نخستین مسابقات بین‌المللی گلف کاپ صلح و دوستی ۱۳۹۶ سه شنبه ۱۹ ارديبهشت
20 مدیر امور فناوری اطلاعات بانک صادرات ایران منصوب شد ۱۳۹۶ سه شنبه ۱۹ ارديبهشت
123
تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است
نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  


درآمد متخصصان علوم داده در دنیای IT با کمترین هزینه، بهترین پرواز را انتخاب کنید هشدار سازمان حمایت به متقاضیان پیش‌خرید خودرو رتبه اول و آخر بانک‌های بورسی در نسبت سرمایه آیا مایکروسافت در حال کشتن ویندوز 10 موبایل است؟ راه هایی برای کاهش مصرف باتری در گوشی های هوشمند چگونه پروازی ارزان به روسیه داشته باشیم؟ امکان خرید آنلاین بیمه از همه شرکت‌ها با اپلیکیشن «بیمیتو» فراهم شد شروع کار اپراتورهای مجازی تلفن همراه در ایران «فروشنده» اصغر فرهادی اسکار گرفت رقابت خودروسازان فرانسوی و چینی در ایران بازار داغ بازی‌های موبایل محدوده تردد خودروهای پلاک منطقه آزاد کجاست؟ راهنمای خرید لباس عید پای اکبر جوجه هم به کمیسیون اصل 90باز شد توسعه روابط بانکی با هلند لزوم جایگزینی پراید و پژو ۴۰۵ کدام «کارت حافظه» مناسب دستگاه شماست؟ پیش خرید اینترنتی بلیط اتوبوس در سفر ۷۲۴ نمایش رایگان تبلیغ کسب و کارها با "آسانک" روی ۱۳هزار اپیلیکیشن موبایل
کدام بانک را به دوستان خود توصیه می‌کنید؟
 


نتایج نظرسنجی
 

ویوان نیوز با همکاری لوکوپوک در یک طرح مشترک اقدام به تهیه قیمت روز کالا و خدمات در 9 گروه کرده است. از این پس شما می توانید با رجوع به هر یک از بخش های زیر قیمت و امکانات کالاهای مورد نظر خود را مشاهده و مقایسه کنید.

توجه: در صورت تمایل به معرفی قیمت کالا ها و خدمات خود در این طرح می توانید تقاضای خود را به نشانی info@vivannews.com ارسال فرمایید.