۱۳۹۶ يکشنبه ۳ ارديبهشت ساعت: 4:21 صبح 4/24/2017
رشد خرید آنلاین ایرانیان
آیا تاکنون فکر کرده‌اید که سال گذشته به چه میزان خرید اینترنتی داشته اید، یا اینکه چند بار از خدمات اپراتورهای موبایل برای خرید شارژ، پرداخت قبوض یا خدماتی از این دست استفاده کرده‌اید. آمار به نقل از بانک مرکزی نشان می‌دهد خرید آنلاین ایرانی‌ها از طریق پایانه‌های فروش یا همان دستگاه‌های POS، اینترنت و موبایل در سال 95 از مرز 1383هزار میلیارد تومان فراتر رفت که تقریبا معادل 14/ 1 برابر نقدینگی کشور تا پایان بهمن سال گذشته بود. خرید آنلاین ایرانی‌ها در سال گذشته 34درصد بیشتر از سال 94 بود.
آخرین آمار از کاربران اینترنت در ایران
آمارهای رسمی گویای آن است که بخش قابل توجهی از ایرانیان برای دسترسی به اینترنت از تلفن همراه بهره می‌گیرند و به این ترتیب بیش از ۲۷ میلیون کاربر اینترنت موبایل در ایران وجود دارد.
شاخص بین المللی بیگ مک قدرت اقتصادی یک برند
کمپانی عظیم مک دونالدز به عنوان یک ابرقدرت درعرصه اقتصاد، تجارت و مدیریت همواره مثال زدنی بوده است. امروزه این غول تجاری در عرصه بین الملل، با دارا بودن حدود 36200 شعبه در 119 کشور جهان، بزرگ ترین رستوران زنجیره ای جهان است و روزانه 69 میلیون نفر در این رستوران ها غذا صرف می کنند.
آرشیو
محمدرضا خانی از بانک سرمایه رفت
در تازه‌ترین تغییرات اعمال شده در بانک سرمایه، محمدرضا خانی نیز برکنار شد.
مدیریت تحول رسانه‌های سنتی به رسانه‌های دیجیتال
سال گذشته، گرگ های‌وود، مدیرعامل شرکت رسانه‌ای فرفکس مدیا (Fairfax Media)، اعلام کرد شرکتش قصد دارد حرکتی تازه کند و با کاهش رسانه‌های چاپی، به صورت تمام وقت بر مدل دیجیتال متمرکز شود. این خبر سر و صدای زیادی در رسانه‌ها به پا کرد و خیلی از شرکت‌های رسانه‌ای به متوقف کردن عملیات چاپی خود روی آوردند.
توصیه‌های طلایی برای مدیرانی که تاکنون مدیریت نکرده اند
اگر شما هم جزو آن دسته از مدیران تازه کاری هستید که تا کنون فقط نقش کارمندی را ایفا کرده و هیچ گاه فعالیت مدیریتی را تجربه نکرده‌اید، پس حتما 12 توصیه‌ای که در ادامه خواهد آمد را با دقت به‌کار ببندید. آن گاه خواهید دید که مدیریت کردن آنقدرها هم که به نظر می‌رسد کار سختی نیست.
آرشیو
نسخه چاپی نسخه چاپی ۱۳۹۶ بيست و هشتم فروردين :تاریخ انتشار 46723 :کدخبر
ارسال به دوستان ارسال به دوستان 976 :بازدید

بانک ملی پیام‌رسان "بله" را ضمانت می‌کند

شرکت داده‌ورزی سداد از زیرمجموعه‌های بانک ملی موفق به طراحی و پیاده‌سازی یک اپلیکیشن پیام‌رسان فارسی مشابه تلگرام باقابلیت پرداخت درون برنامه‌ای شده است.
پرداخت بانکی درون برنامه در فضای پیام‌رسان‌ها بحثی است که چند سالی مطرح‌شده و تاکنون نیز طرحی در این خصوص در کشور اجرایی نشده که مورد تائید بانک مرکزی باشد درحالی‌که به‌تازگی شرکت داده‌ورزی سداد از زیرمجموعه‌های بانک ملی موفق به طراحی و پیاده‌سازی یک اپلیکیشن پیام‌رسان فارسی مشابه تلگرام باقابلیت پرداخت درون برنامه‌ای شده است.
البته به تازگی مجوز پرداخت های بانکی برای پیام رسان های ایرانی از سوی شورای عالی فضای مجازی صادر شده است و در جلسه دیروز این شورا، بانک مرکزی موظف شد که ظرف دو ماه آینده آیبن‌نامه‌ی پرداخت‌های بانکی از طریق پیام‌رسان‌های داخلی را با هماهنگی مرکز ملی فضای مجازی تدوین و ابلاغ کند که این امر می تواند موجب تحولات بسیاری در حوزه پرداخت کشور شود.
فرامرز خالقی، مدیرعامل شرکت داده‌ورزی سداد در این خصوص به ایبِنا گفت: اپلیکیشن های پیام‌رسان در ایران با استقبال عمومی مردم مواجه شده‌اند و استفاده از این ابزار در میان مردم ایران رایج شده است و در ابتدا از حدود پنج یا شش سال پیش با حضور پیام‌رسان وایبر و در مراحل بعد واتس اپ و درنهایت تلگرام در کشور توسعه پیدا کرد.
وی افزود: در این بازه زمانی و با گسترش استفاده از این اپلیکیشن های پیام‌رسان در کشور، تأکید بر این بود که چرا جوانان ایرانی یک اپلیکیشن پیام‌رسان ایرانی تهیه و تولید نکرده‌اند تا جایگزین انواع خارجی آن شود.
خالقی تصریح کرد: مقام معظم رهبری نیز در آذرماه سال گذشته در جلسه‌ای که با نهادهای فرهنگی داشتند، تأکید کردند که جوانان ایرانی باید با طراحی و برنامه‌نویسی یک اپلیکیشن پیام‌رسان که ظرفیت پاسخگویی به جمعیت ۲۰ میلیون کاربری اپلیکیشن های پیام‌رسان تلگرام را دارا است و همچنین جذابیت و امکاناتی فراتر از انواع خارجی را در اختیار کاربران قرار می‌دهد، مدل ایرانی را جایگزین انواع خارجی آن کنند.
وی خاطرنشان کرد: شرکت سداد با توجه به نیاز کشور در این بخش و همچنین با در نظر گرفتن خلاقیت و استعداد جوانان ایرانی با حمایت از جمعی از نخبگان دانشگاه‌های مختلف کشور که در حال حاضر بالغ‌بر ۴۰ نفر هستند، طراحی یک اپلیکیشن پیام‌رسان ایرانی باقابلیت‌های جدید را در دستور کار قرارداد.
خالقی یادآور شد: نسخه غیر بانکی این اپلیکیشن همزمان با روز هوای پاک در ۲۹ دی‌ماه سال ۹۵ آماده و منتشر شد و درنهایت در ۲۶ اسفندماه سال ۹۵، همزمان با ولادت حضرت فاطمه الزهرا و روز زن، نسخه بانکی این اپلیکیشن نیز آماده و منتشر شد و کاربران نسخه قبلی با آپدیت جدید این پیام‌رسان که قابلیت پرداخت به آن اضافه‌شده بود، مواجه شدند.

امنیت پیام‌رسان "بله" بانک ملی ضمانت می‌کند
وی در خصوص انتقادات مطرح‌شده مردم به این اپلیکیش پیام‌رسان ایرانی که ممکن است اطلاعات و مراودات مالی کاربران در آن رصد و یا هک شود، گفت: زیرساخت این اپلیکیشن را بانک ملی و شرکت سداد فراهم می‌کند ازاین‌رو در پشت‌صحنه عملیات پرداخت در این اپلیکیشن پیام‌رسان، سامانه بام بانک ملی قرار دارد.
مدیرعامل شرکت داده‌ورزی سداد تأکید کرد: بانک ملی، مسئولیت تمام مغایرت‌های احتمالی این اپلیکیشن را پذیرفته و به‌طور رسمی اعلام کرده است که زیرساخت این اپلیکیشن را فراهم می‌کند ازاین‌رو این پیام‌رسان از اعتمادی که به بانک ملی وجود دارد، برخوردار است.
خالقی تأکید کرد: فرآیند پرداخت در اپلیکیشن "بله" بااتصال به سامانه بام بانک ملی انجام می‌شود این‌رو این پیام‌رسان از ضریب اطمینانی درگاه‌های بانک ملی و سامانه بام این بانک، برخوردار و نگرانی در این خصوص امنیت برای کاربران وجود ندارد.
وی یادآور شد: به‌منظور رواج استفاده از این پیام‌رسان در کشور، باید مردم به این اطمینان برسند که با واردکردن شماره کارت و رمز دوم خود در آن، این اطلاعات از ضریب اطمینانی که برای همراه بانک‌ها، وجود دارد، برخوردار و همچنین بانک ملی ضامن امنیت اطلاعات مالی مشتریان در این پیام‌رسان است.
خالقی با تأکید بر این‌که "بله" اولین اپلیکشن پیام‌رسان فارسی و ایرانی است که خدمات پرداخت درون برنامه‌ای را برای کاربران فراهم کرده است، تصریح کرد: این اپلیکیشن ترکیبی از خدمات پرداخت و گفتگو آنلاین را به‌صورت همزمان دارا است.

در طراحی اپلیکیشن "بله" الگوی قبلی وجود نداشته است
مدیرعامل شرکت داده‌ورزی سداد در ادامه گفت: امکان عملیات پرداخت در فضای این پیام‌رسان، مزیت خوبی است به نسبت انواع خارجی آن را برای کاربران فراهم‌شده و مهم‌ترین نکته این است که در طراحی این اپلیکیشن الگوی قبلی وجود نداشته است.
وی هدف از انتخاب نام "بله" برای این اپلیکیشن را انتقال تجربه راحتی به مخاطبان عنوان کرد و گفت: هدف از طراحی این اپلیکیشن آن است که کاربران، همان‌گونه که عکس و فایل‌های مختلف را برای مخاطبان خود ارسال می‌کنند، بتوانند بدون خروج از برنامه از امکان خرید شارژ، پرداخت قبوض و انتقال وجه به مخاطبان نیز برخوردار شوند.
وی افزود: ازآنجایی‌که پرکاربردترین کلمه ایرانی، بله است و به معنای پاسخ مثبت به درخواست‌ها است، این عنوان برای این اپلیکیشن که قادر به پاسخگویی به نیازهای پرداختی کاربران در فضای یک اپلیکیشن پیام‌رسان، در نظر گرفته‌شده است.

خرید شارژ، پرداخت قبض و انتقال کارت به کارت در "بله" امکان‌پذیر است
خالقی در خصوص خدمات پرداختی که این اپلیکیشن ارائه می‌دهد، گفت: در یک بررسی جامع مشخص شد که سه خدمت پرداخت قبض، خرید شارژ و انتقال وجه کارت به کارت ازجمله پرکاربردترین نیازهای مخاطبان است ازاین‌رو اپلیکیشن "بله" با امکان پاسخگویی به این سه نیاز اساسی طراحی شد.
وی افزود: البته پرداخت قبوض در این اپلیکیشن هم به‌صورت دستی و ورود شماره قبض و پرداخت و هم به‌وسیله بارکد خوان می‌تواند به‌صورت خودکار انجام گیرد.

انتقال کارت به کارت تنها از مبدأ بانک ملی به تمام کارت‌های عضو شتاب امکان‌پذیر است
مدیرعامل شرکت داده‌ورزی سداد با تأکید بر این نکته که در حال حاضر تنها انتقال کارت به کارت از بانک ملی به تمام بانک‌ها عضو شتاب در "بله" امکان‌پذیر است، اذعان داشت: استفاده از این اپلیکیشن در حال حاضر تنها برای افرادی که در بانک ملی حساب و کارت دارند، امکان‌پذیر است و امیدواریم با همکاری و حمایت بانک مرکزی امکان پرداخت سه وجهی در این اپلیکیشن میسر شود.
خالقی یادآور شد: زمانی که مجوز پرداخت سه وجهی برای این اپلیکیشن، از سوی بانک مرکزی صادر شود، کاربران در استفاده از این اپلیکیشن همانند کارت‌خوان‌های بانکی دیگر دغدغه بانک صادرکننده را ندارند و البته این فرآیند زمان‌بر و نیازمند همکاری بیشتر بانک مرکزی است.
وی ادامه داد: امیدواریم به این پروژه به‌صورت ملی نگریسته شود زیرا "بله" یک محصول ملی و حاصل کار نخبگان ایرانی است ازاین‌رو با این رویکرد اپلیکیشن "بله" می‌تواند منجر به شکوفایی در نظام پرداخت کشور شود و به‌طورقطع مردم در استفاده از آن، احساس راحتی را تجربه خواهند کرد.

مجوز مراودات مالی برای اپلیکیشن های ایرانی صادر شد
خالقی در خصوص روند این کار تصریح کرد: این طرح مورد استقبال بانک مرکزی قرار گرفت البته موانع نیز مشخص شد که مهم‌ترین آن، این بود که در شورای عالی فضای مجازی عنوان‌شده بود که اپلیکیشن ها، مجاز به مراودات مالی نیستند.
وی ادامه داد: با پیگیری‌ها شرکت داده‌ورزی سداد، مجوز مراودات مالی برای اپلیکیشن های ایرانی صادر و با حمایت‌های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات موانع این کار برطرف شد.
خالقی گفت: این پیام‌رسان یکی از اشکالات سامانه بام را نیز حل کرده است زیرا در هنگام ورود به سامانه بام به‌منظور تشخیص هویت یک کد ۵ رقمی به شماره همراه کاربر، پیامک می‌شود که در صورت خروج از ایران امکان استفاده از این کد برای کاربران فراهم نیست.
وی افزود: البته با نصب اپلیکیشن "بله" این مشکل برطرف و این کد ۵ رقمی هم به تلفن همراه کاربر و هم به اپلیکیشن "بله" ارسال می شود و بدین ترتیب امکان مبادلات مالی در خارج از کشور بدون سیم‌کارت برای کاربران نیز فراهم‌شده است.


اخبار مرتبط با این خبر

123
ردیفتیترتاریخ
1 برندگان جایزه «وین‌کارت» بانک سامان مشخص شدند ۱۳۹۶ يکشنبه ۳ ارديبهشت
2 فراخوان مهم بانک ملی ایران به منظور تکمیل اطلاعات مشتریان ۱۳۹۶ يکشنبه ۳ ارديبهشت
3 کسب معدل بالای بانک شهر در حمایت از عرصه‌های فرهنگی ۱۳۹۶ يکشنبه ۳ ارديبهشت
4 استفاده از خدمات همراه بانک سینا با اثر انگشت ۱۳۹۶ يکشنبه ۳ ارديبهشت
5 سرمایه بانک صنعت و معدن به ٦ هزار میلیارد تومان رسید ۱۳۹۶ چهارشنبه ۳۰ فروردين
6 امضای تفاهم‌نامه بیمه سامان و كارگزاری بانک سامان ۱۳۹۶ چهارشنبه ۳۰ فروردين
7 آغاز ساخت مدرسه جدید بانک تجارت در سیستان و بلوچستان ۱۳۹۶ چهارشنبه ۳۰ فروردين
8 افزایش خدمات بانک صادرات ۱۳۹۶ چهارشنبه ۳۰ فروردين
9 محمدرضا خانی از بانک سرمایه رفت ۱۳۹۶ سه شنبه ۲۹ فروردين
10 سرپرست بانک گردشگری معرفی شد ۱۳۹۶ سه شنبه ۲۹ فروردين
11 به‌روزرسانی سامانه اینترنت بانک دی ۱۳۹۶ سه شنبه ۲۹ فروردين
12 بازدید مدیران بانک اقتصادنوین از منطقه کوت عبدا... اهواز ۱۳۹۶ سه شنبه ۲۹ فروردين
13 عملکرد و چشم‌انداز مالی بانک صادرات ایران ۱۳۹۶ دوشنبه ۲۸ فروردين
14 بانک ملی پیام‌رسان "بله" را ضمانت می‌کند ۱۳۹۶ دوشنبه ۲۸ فروردين
15 رفع مشکل سامانه بانکداری الکترونیکی بانک ملت ۱۳۹۶ دوشنبه ۲۸ فروردين
16 رونمایی از دو ابزار جدید پرداخت در بانک تجارت ۱۳۹۶ دوشنبه ۲۸ فروردين
17 «آنلاین سامان» پیشتاز نمایشگاه بورس و بانک ۱۳۹۶ دوشنبه ۲۸ فروردين
18 بانک شهر پیشتاز در حمایت از توسعه خطوط مترو ۱۳۹۶ يکشنبه ۲۷ فروردين
19 رونمایی از چهارسوق مالی بانک پارسیان ۱۳۹۶ يکشنبه ۲۷ فروردين
20 پرداخت سود سهام "مپنا" از بانک سپه ۱۳۹۶ شنبه ۲۶ فروردين
123
تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است
نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  


کدام بانک را به دوستان خود توصیه می‌کنید؟
 


نتایج نظرسنجی
 

ویوان نیوز با همکاری لوکوپوک در یک طرح مشترک اقدام به تهیه قیمت روز کالا و خدمات در 9 گروه کرده است. از این پس شما می توانید با رجوع به هر یک از بخش های زیر قیمت و امکانات کالاهای مورد نظر خود را مشاهده و مقایسه کنید.

توجه: در صورت تمایل به معرفی قیمت کالا ها و خدمات خود در این طرح می توانید تقاضای خود را به نشانی info@vivannews.com ارسال فرمایید.