۱۳۹۸ چهارشنبه ۵ تير ساعت: 3:10 عصر 6/26/2019
نقش بازیگران صورت‌های مالی بانک‌ها
وضعیت بانک‌ها و موسسات اعتباری در چند ماه اخیر از چند منظر در معرض توجه ویژه قرار گرفته است. نخست اینکه تابستان، موعد مجامع بانک‌هاست و دوم، موضوع موسسات اعتباری غیرمجاز و تعیین تکلیف سپرده‌ها، آنها را در بین اخبار پربازدید قرار داده بود.
اثرات منفی و رفتاری "مال‌ها"
مال‌ها یا مجتمع‌های تجاری چندمنظوره اگرچه این روزها به دلیل تنوع و تمرکز کالا،دسترسی آسان،جذابیت بصری و ارائه خدمات لوکس مورد استقبال اقشار مختلف جامعه قرار گرفته‌اند، اما یک آسیب‌شناس اجتماعی معتقد است اثرات منفی این فضاها بر جامعه بیشتر است و جامعه را به سوی مصرف گرایی سوق می‌دهد.
چرا تاکسی آنلاین ارزان است؟
افزایش ضریب نفوذ ۲ استارت‌آپ در بخش حمل‌ونقل مسافران درون‌شهری در دو سال گذشته منجر به ایجاد ابعاد جدیدی از تقابل طیف سنتی برای حذف آنها از بازار شده است. در جدیدترین اقدام، اتحادیه تاکسیرانان از این دو شرکت رقیب، در زمینه ارائه خدمات تاکسی اینترنتی‌ آنلاین به‌دلیل ارزان‌فروشی یا دامپینگ قیمتی به شورای رقابت شکایت کرده‌ است. شکایتی که البته شنیده ها حاکی از رد شدن آن از سوی شورای رقابت است و به زبان ساده یعنی اسنپ و تپسی قرار نیست گران شوند.
آرشیو
چگونه باید در گوگل تبلیغ کرد؟
تبلیغات در گوگل اصلی‌ترین منبع درآمد شرکت گوگل است.
بازاریابی آنی به شیوه شامپو «پنتن»
از خانه خارج می‌شوید و قصد دارید شام را خارج از خانه بخورید. اما هنوز تصمیمی برای رستوران مقصد خود نگرفته‌اید. موبایل را برداشته و به عنوان مثال، «غذاهای ایرانی» با فاصله 5 کیلومتری خود را جست‌وجو می‌کنید. در این حالت، فهرستی از رستوران‌هایی را مشاهده خواهید کرد که آماده‌اند روی تصمیم آنی شما اثر گذاشته و یک وعده غذایی را در خدمت شما باشند.این تغییر در شیوه رفتاری، ناشی از پیشرفت‌های فناوری است.
چطور تشخیص دهیم محیط کارمان سالم است یا ناسالم؟
مدتی است که دچار تردید شده‌ام و نمی‌دانم استعفا بدهم یا نه. حقوقم ناچیز است و مزایای چندانی دریافت نمی‌کنم اما مشکلم حقوق و مزایا نیست. مشکل اینجاست که رئیس واحد ما، فاقد مهارت‌های مدیریتی است. خودش اجازه دارد همه قوانین را زیر پا بگذارد، اما اگر یکی از ما دست از پا خطا کنیم، با ما به‌شدت برخورد می‌کند. من مجبورم در طول هفته ۱۰ تا ۱۲ ساعت اضافه‌کاری کنم، آنهم بدون حقوق، چون تعداد کارکنان کم و حجم کارها زیاد است. جابه‌جایی نیروها در واحد ما بسیار بالاست. واحد ما دوازده کارمند دارد اما سابقه کار من از همه بیشتر است.
آرشیو
نسخه چاپی نسخه چاپی ۱۳۹۶ نوزدهم شهريور :تاریخ انتشار 47376 :کدخبر
ارسال به دوستان ارسال به دوستان 124597 :بازدید

اعتمادسازی میان کارکنان با حمایت و مسوولیت‌پذیری

در بخش اول این مطلب به این واقعیت اشاره کردیم که یکی از پیش‌نیازهای اصلی مدیران تازه‌کار برای رسیدن به موفقیت و کامیابی در سازمان‌ها و شرکت‌های تحت‌رهبری‌شان این است که باید قادر باشند بین خود و کارکنان از یکسو و بین تمام کارکنان، اعتماد متقابل و پایدار ایجاد کنند.

نویسنده: آرت پتی

مترجم: سید حسین علوی لنگرودی

alavitarjomeh@gmail.com

در بخش اول این مطلب به این واقعیت اشاره کردیم که یکی از پیش‌نیازهای اصلی مدیران تازه‌کار برای رسیدن به موفقیت و کامیابی در سازمان‌ها و شرکت‌های تحت‌رهبری‌شان این است که باید قادر باشند بین خود و کارکنان از یکسو و بین تمام کارکنان، اعتماد متقابل و پایدار ایجاد کنند. در واقع قدرت اعتمادسازی یک مدیر ازجمله فاکتورهای متمایز کننده و برتری‌دهنده او محسوب می‌شود که این مساله در مورد مدیران جوان و تازه‌کار بیشتر مصداق پیدا می‌کند، چراکه آنها به‌خاطر ناشناخته بودن نزد کارکنان و عدم برخورداری از پیشینه مدیریتی و سوابق مرتبط با آن به‌شدت به ایجاد اعتماد بین خود و کارکنان نیاز دارند و در صورت ناتوانی در این امر تداوم حیات مدیریتی‌شان به خطر می‌افتد.با این همه باید دانست که اعتمادسازی در درون سازمان‌ها و میان اعضای تیم‌های کاری، فرآیندی پیچیده و حساس است که در راستای انجام آن باید به نکات و توصیه‌هایی چند توجه داشت که به هفت مورد از آنها در بخش اول این مطلب در هفته گذشته اشاره شد. در بخش دوم این مطلب به هفت مورد باقی‌مانده در این ارتباط اشاره خواهد شد.

 

8) با حمایت از کارمندی که مرتکب اشتباه شده است، اعتماد او را به خود جلب کنید

کارمندی که دچار اشتباه فاحشی در کارش می‌شود به شکل‌های مختلف و از جهات گوناگون تحت‌فشار قرار دارد و در این حالت نسبت به هرکسی که در این شرایط از او حمایت کند، اعتماد کامل پیدا می‌کند. با توجه به اینکه اشتباه‌های کاری بخشی طبیعی از هر حرفه و شغلی به‌حساب می‌آید، بنابراین بهتر است مدیران این تهدید را به فرصتی برای حمایت از کارکنان خطاکارشان تبدیل کنند و ضمن برخورد معقول و همراه با انعطاف‌پذیری با کارمند خطاکار از او حمایت کنند و به این وسیله اعتماد او و البته سایر کارکنان را به خود
جلب کنند.

9) همیشه و در همه حال گفتار و کردارتان را هماهنگ کنید

هیچ‌چیز بدتر از این نیست که مدیرانی که افرادشان را از انجام پاره‌ای کارها منع می‌کنند، خود مرتکب آن کارها شوند. وجود ناهماهنگی و تعارض در صحبت‌ها و اعمال مدیران یکی از مهم‌ترین عوامل به‌وجودآورنده بی‌اعتمادی بین مدیران و کارکنان به‌شمار می‌آید، بنابراین به یاد داشته باشید که به‌عنوان یک مدیر همیشه و در همه‌جا زیر ذره‌بین کارکنانتان قرار دارید و در نتیجه باید از رفتاری خلاف آنچه که مدعی‌اش هستید، به‌شدت پرهیز کنید.

10) مسوولیت‌پذیر باشید تا افرادتان هم مسوولیت‌پذیر باشند

مدیران یک مجموعه الگوی رفتاری و کاری کارکنان آن مجموعه به‌حساب می‌آیند و به همین دلیل هرگونه بی‌مسوولیتی و فرار از پاسخگویی از طرف آنها باعث می‌شود کارکنانشان نیز چنین کنند و اعتمادی از این حیث بین آنها وجود نخواهد داشت پس اگر می‌خواهید بر افرادی مسوولیت‌پذیر و پاسخگو مدیریت کنید، در درجه اول خودتان این‌گونه باشید. مسوولیت‌پذیری متقابل مدیران و کارکنان زمینه‌ساز اعتمادسازی کامل بین آنهاست.

11) مدیران میانی و سرگروه‌های تحت‌رهبری‌تان را به اعتمادسازی با زیرمجموعه‌هایشان وادار سازید

اگر مدیر ارشد و عالی‌رتبه‌ای هستید، حتما باید مدیران میانی و سرگروه‌های تیم‌های کاری را برای اعتمادسازی بین زیرمجموعه‌هایشان تحت‌فشار قرار دهید. باید دانست که اعتمادسازی چیزی نیست که فقط توسط مدیران عالی سازمان و به‌صورت بالا به پایین صورت پذیرد، بلکه در هرکدام از بخش‌ها و تیم‌های کاری باید روند اعتمادسازی متقابل بین رهبر و اعضا به‌طور دقیق و کامل صورت پذیرد.

12) به کارکنانتان بیاموزید چگونه حرف بزنند و تصمیم بگیرند

یکی از اولویت‌های یک مدیر تازه‌کار که می‌خواهد اعتماد را به ساختار سازمان تحت‌رهبری‌اش تزریق کند، این است که به افرادش بیاموزد چگونه به یک شکل حرف بزنند، با هم بحث و تبادل‌نظر کنند و تصمیم بگیرند. با ایجاد و تقویت وحدت‌رویه در این زمینه‌ها می‌توان از بروز بسیاری از سوءتفاهم‌ها جلوگیری کرد و اعتماد بین افراد و مدیریت را افزایش داد. همسویی همه ارکان شرکت در تصمیم‌گیری‌ها نیز باعث می‌شود تصمیمات اتخاذشده در سطوح مختلف به صورت همسو و هماهنگ شکل بگیرند و یک نوع حالت اعتماد و درک متقابل از تصمیمات همدیگر بین کارکنان و مدیران پدید آید.

13) بروز اشتباهات کاری را به فرصتی برای آموزش کارکنان تبدیل کنید

اشتباهات کاری چه از مدیران سر بزند و چه از طرف کارکنان، باید به سرعت به کلاس درسی برای آموزش کارکنان و به‌روزرسانی اطلاعاتشان تبدیل شود. در چنین حالتی است که افراد از افشای اشتباهات کاری‌شان از طرف خود یا مدیران ترسی ندارند و این کار را به راحتی انجام می‌دهند. علنی شدن اشتباهات در چنین جو مثبتی هم از تکرار اشتباهات در آینده توسط دیگران و هم از وخیم‌تر شدن پیامدهای منفی ناشی از آن اشتباهات جلوگیری می‌کند.

14) ارزش‌های شفاف و ملموسی را برای کارکنانتان تعریف کنید

هیچ‌چیزی نمی‌تواند به اندازه وجود ارزش‌های سازمانی مبهم و پر از ایهام در یک سازمان، زمینه‌ساز بروز تنش و بی‌اعتمادی بین مدیران و کارکنان و همچنین بین خود کارکنان شود، بنابراین به‌عنوان مدیر تازه‌کاری که می‌خواهد ارزش‌های جدیدی را در شرکت یا سازمان تحت رهبری‌اش نهادینه کند حتما به شفاف بودن و قابلیت تفسیر و فهم آسان آن ارزش‌ها توجه داشته باشید تا از بروز بی‌اعتمادی‌های احتمالی در آینده جلوگیری کنید.

منبع: Asked Manager.com


تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است
نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  


کدام بانک را به دوستان خود توصیه می‌کنید؟
 


نتایج نظرسنجی
 

ویوان نیوز با همکاری لوکوپوک در یک طرح مشترک اقدام به تهیه قیمت روز کالا و خدمات در 9 گروه کرده است. از این پس شما می توانید با رجوع به هر یک از بخش های زیر قیمت و امکانات کالاهای مورد نظر خود را مشاهده و مقایسه کنید.

توجه: در صورت تمایل به معرفی قیمت کالا ها و خدمات خود در این طرح می توانید تقاضای خود را به نشانی info@vivannews.com ارسال فرمایید.