۱۳۹۳ شنبه ۲۱ تير ساعت: 2:52 عصر 7/12/2014
شگرد نامتعارف سیستم توزیع شبکه خانگی برای مشتری ها
بعد از تصاویر با ربط و بی‌ربطی که روی جلد فیلم‌های شبکه نمایش خانگی زده می‌شد، ‌این بار چشم‌مان به «پَک‌های شانسی»‌ای روشن شده است که فیلم‌های سینمایی یا آلبوم‌های موسیقی را در بسته‌بندی‌هایی با قیمتی نازل و عکس باب اسفنجی به مردم هدیه می‌دهند!
گره کور «زمان و هزینه تجارت خارجی» کجاست؟
برای بهبود شاخص تجارت فرامرزی به عنوان یکی از نماگرهای بهبود فضای کسب‌وکار سه مقوله «زمان»، «هزینه» و «تعداد اسناد» باید مورد توجه قرار ‌گیرد؛ ایران از نظر تعداد اسناد مورد نیاز جهت صادرات و واردات نسبت به کشورهای منطقه از موقعیت متوسطی برخوردار است، اما در 2 مقوله زمان و هزینه صادرات و واردات به شدت از کشورهای منطقه عقب است.
افزایش سرمایه بانک‌ها به داد تولید می‌رسد؟
تولید در حالی در سال‌های اخیر اغلب به دلیل کمبود سرمایه در گردش تضعیف شده و بر عمیق تر شدن رکود افزوده که اکنون به یکی از دلایل افزایش سرمایه در گردش بانکها تبدیل شده است.
آرشیو
نقش هوش جمعی در رهبری تیم‌
در گذشته، تلاش‌های فردی ستارگان فوتبال سرنوشت مسابقات را تعیین می‌کرد. دهه‌های 70، 80 و حتی 90 در دست بازیکنان افسانه‌ای مانند پله، فرانس بکن‌باوئر و دیه‌گو مارادونا بود که با کمک مهارت و سرعتی که داشتند، فضاهای خالی را در میدان پیدا می‌کردند، توپ را می‌ربودند و سپس تصمیم می‌گرفتند که یا پاس بدهند یا خودشان به طرف دروازه شوت کنند.
درس‌های مدیریتی از جام جهانی
در جریان جام جهانی شركت‌های بزرگی را می‌بینیم كه هر یك با ترفندی تازه آمده‌اندتا از این رویداد بزرگ جهانی، سهم بازار را از رقبای خود بربایند. به‌ویژه «سهم ذهنی بازار» برایشان مهم‌تر از «سهم دلاری» و «سهم واقعی» بازار است.
پردازش‌های ابری و مجازی‌سازی ترکیبی سحرآمیز برای کارآفرینان
به نظر شما کارآفرینان چه دغدغه‌های مشترکی دارند؟ پاسخ تا حدودی روشن است، نیاز مبرم به ابزارهای بهتر، به‌منظور سرعت بخشیدن به فرآیندها. اینها همه سوالاتی هستند که به کرات می‌شنویم: «چگونه همکاری و تعاملات را ساده‌تر کنم؟»، «چگونه مدیریت پروژه را بهبود ببخشم؟»
آرشیو
نسخه چاپی نسخه چاپی ۱۳۹۰ بيست و سوم شهريور :تاریخ انتشار 8870 :کدخبر
ارسال به دوستان ارسال به دوستان 6126 :بازدید

بانك مركزی اعلام كرد تاسیس صرافی‌های جدید ممنوع شد

بانک مرکزی تاسیس صرافی‌های جدید و افزایش شعبه برای صرافان را ممنوع کرد. در همین حال در ادامه تلاش بانک مرکزی برای در اختیار گرفتن کامل زمام امور صرافان کشور، مدیر کل نظارت بانک مرکزی در واکنش به سخنان مسوولان اتحادیه طلا و جواهر، با تاکید بر اینکه جداسازی صرافان از اتحادیه طلا و جواهر مصوبه مجلس است، گفت: مخالفان جداسازی، مقابل قانون و نظام می‌ایستند نه مقابل بانک مرکزی.
بانک مرکزی تاسیس صرافی‌های جدید و افزایش شعبه برای صرافان را ممنوع کرد. در همین حال در ادامه تلاش بانک مرکزی برای در اختیار گرفتن کامل زمام امور صرافان کشور، مدیر کل نظارت بانک مرکزی در واکنش به سخنان مسوولان اتحادیه طلا و جواهر، با تاکید بر اینکه جداسازی صرافان از اتحادیه طلا و جواهر مصوبه مجلس است، گفت: مخالفان جداسازی، مقابل قانون و نظام می‌ایستند نه مقابل بانک مرکزی.

چالش بین اتحادیه طلا و جواهر و بانک مرکزی بر سر حاکمیت و نظارت بر فعالیت صرافان در کشور پس از تصویب برنامه پنجم توسعه و واگذاری نظارت کامل بر آنان توسط بانک مرکزی با تاسیس کانون صرافان کشور، وارد فاز جدی‌تری شده است.
پیش‌تر قائم مقام بانک مرکزی به اتحادیه مذکور به جهت اقدام به پلمب برخی صرافی‌ها که حاضر به عضویت در اتحادیه مذکور نشده بودند، هشدار‌های جدی داده بود. رییس اتحادیه کشوری طلا و جواهر در روز‌های اخیر اعلام کرده بود که جداسازی صرافان از اتحادیه نشدنی است و همچنین رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران نیز گفته بود که اگر لازم باشد جلوی بانک مرکزی می‌ایستیم.
به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، در راستای ساماندهی صرافی‌ها و با توجه به اینکه ظرفیت تاسیس صرافی در بسیاری از استان‌ها تکمیل شده است و امکان صدور مجوز میسر نمی‌باشد، لذا رسیدگی به تقاضاهای واصله برای تاسیس صرافی تا اطلاع ثانوی متوقف شده است.
به این لحاظ متقاضیان تاسیس صرافی، از ارائه و پیگیری تقاضای خود خودداری كنند. بدیهی است در صورت وجود ظرفیت و امکان رسیدگی به تقاضای صرافی، مراتب از طریق این بانک اطلاع‌رسانی خواهد شد. براین اساس به منظور توزیع مناسب صرافی‌های کشور، صرفا در استان‌هایی که در حال حاضر فاقد صرافی هستند، تقاضاها به ترتیب تاریخ مورد رسیدگی قرار می‌گیرد. ضمنا تاسیس شعبه توسط صرافی‌ها تا اطلاع ثانوی ممنوع است و با متخلفان طبق قانون برخورد خواهد شد.
جداسازی صرافی‌ها از اتحادیه طلا مصوبه مجلس است
همچنین مدیرکل نظارت بانک مرکزی به اظهارات روسای اتحادیه طلا و جواهر مبنی بر ایستادن در مقابل اجرای قانون جداسازی صرافی‌ها واکنش نشان داد و گفت: این اتحادیه درصورت انجام این کار مقابل قانون و نظام می‌ایستد. ابراهیم درویشی در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس در واکنش به برخی اظهار نظرها به نقل از رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران و همچنین رییس کشوری این تحادیه مبنی بر اینکه مقابل جداسازی صرافی‌ها از این اتحادیه می‌ایستیم، اظهار کرد:‌ این افراد مقابل قانون و نظام می‌ایستند نه مقابل بانک مرکزی.
وی افزود: به موجب تبصره 1 ماده 96 قانون برنامه پنجم توسعه، ساماندهی صرافی‌ها به عهده بانک مرکزی است و هیچ نهادی نمی‌تواند مقابل قانون و نظام موضع‌گیری کند.
مدیرکل نظارت بانک مرکزی با اشاره به خبری که به نقل از این افراد در رسانه‌ها با عنوان «ما به کمک نیروی انتظامی مقابل اقدام غیر قانونی می‌ایستیم حتی اگر طرفمان بانک مرکزی باشد»، گفت: این آقایان درحالی این صحبت‌ها را رسانه‌ای کردند که بانک مرکزی صرفا قوانین و مقررات مصوب در مجلس را اجرا می‌کنند. درویشی بار دیگر تاکید کرد که مقابل اجرای قوانین بانک مرکزی ایستادن به معنای ایستادن در مقابل قانون است.
در روزهای اخیر سخنانی به نقل از روسای اتحادیه طلا و جواهر مطرح شد که محتوای این صحبت‌ها واکنشی بود به اظهارات اخیر قائم‌مقام بانک مرکزی در خصوص استقلال فعالیت صرافان کشور از اتحادیه طلا و جواهر؛ محمد کشتی آرای رییس اتحادیه طلا و جواهر کشور در این مورد گفته بود: یک‌سری از صرافی‌ها هستند که سکه هم می‌فروشند و این دسته از گذشته تابه امروز زیر نظر اتحادیه بوده است و جدایی آن از اتحادیه امکان‌پذیر نیست.
همچنین در همین خصوص، احمد وفادار رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران با تاکید براینکه مجموعه صرافان از این اتحادیه جدا نمی‌شوند، گفته بود:‌ اتحادیه طلا وجواهر از متولیان این رسته کاری می‌باشند و نظارت اتحادیه بر صرافان طبق قانون مجلس هست نه قانون بانک مرکزی.
وی افزوده بود: ما به کمک نیروی انتظامی مقابل اقدام غیرقانونی می‌ایستیم حتی اگر طرفمان بانک مرکزی باشد و اگر کسی می‌خواهد فعالیتی را شروع کند و مغازه‌ای را بازکند باید حتما دارای پروانه کسب باشد و طبق قانون نحوه صدور پروانه کسب ونظارت بر فعالیت صرافی‌ها بند (ه) ماده (55) قانون نظام صنف کلیه اشخاص حقیقی یا حقوقی که بخواهند به شغل صرافی بپردازند باید ابتدا مجوزهای لازم را از بانک مرکزی جمهوری اسلامی دریافت کنند و سپس بر اساس ماده 91 قانون نظام صنفی از اتحادیه صنفی ذی‌ربط پروانه کسب را دریافت کند.اخبار مرتبط با این خبر

123
ردیفتیترتاریخ
1 تغییر سامانه ارسال پیامک بانک سامان ۱۳۹۳ چهارشنبه ۱۸ تير
2 اعلام نرخ حق‌ الوکاله بانک توسعه صادرات ۱۳۹۳ چهارشنبه ۱۸ تير
3 افزایش سرمایه بانک تجارت به ثبت رسید ۱۳۹۳ چهارشنبه ۱۸ تير
4 بانک پاسارگاد، بانک برتر اسلامی سال 2014 شد ۱۳۹۳ چهارشنبه ۱۸ تير
5 اسامی برندگان نظرسنجی بانک پاسارگاد ۱۳۹۳ چهارشنبه ۱۸ تير
6 بانک صنعت و معدن جایزه خلاقیت گرفت ۱۳۹۳ سه شنبه ۱۷ تير
7 دفترچه حساب 73 ساله بانك كشاورزی ۱۳۹۳ سه شنبه ۱۷ تير
8 پرداخت اقساط تسهیلات از طریق خودپردازهای بانک صادرات ۱۳۹۳ سه شنبه ۱۷ تير
9 امکان انتقال بیش از 3 میلیون تومان به بانک‌های عضو شتاب فراهم شد ۱۳۹۳ دوشنبه ۱۶ تير
10 بن کارت بانک ملی چیست و چه مزایایی دارد؟ ۱۳۹۳ دوشنبه ۱۶ تير
11 مشارکت بانک مسکن در طرح تولید کاشی ۱۳۹۳ دوشنبه ۱۶ تير
12 فروش سفته با مبالغ بالا در بانک ملی ایران ۱۳۹۳ دوشنبه ۱۶ تير
13 راه اندازی نسخه انگلیسی بانکداری پاسارگاد ۱۳۹۳ دوشنبه ۱۶ تير
14 توصیه امنیتی بانک اقتصادنوین به مشتریان ۱۳۹۳ دوشنبه ۱۶ تير
15 ۳۰ تیرماه، مجامع بانک ملت برگزار می شود ۱۳۹۳ دوشنبه ۱۶ تير
16 USSD چیست؟ + لیست تمام کدهای USSD ۱۳۹۳ دوشنبه ۱۶ تير
17 استخدام بانکدار در بانک پاسارگاد ۱۳۹۳ دوشنبه ۱۶ تير
18 اهداف و اولویت های بانک ایران زمین اعلام شد ۱۳۹۳ يکشنبه ۱۵ تير
19 ثبت‌نام از واردکنندگان خودرو در پست بانک ۱۳۹۳ يکشنبه ۱۵ تير
20 ۲۵ تیرماه،بانک پاسارگاد به مجمع می نشیند ۱۳۹۳ يکشنبه ۱۵ تير
123
تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است
نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  


عملکرد کدام اسپانسر ورزشی بهتر بوده؟
 
نتایج نظرسنجی
 

ویوان نیوز با همکاری لوکوپوک در یک طرح مشترک اقدام به تهیه قیمت روز کالا و خدمات در 9 گروه کرده است. از این پس شما می توانید با رجوع به هر یک از بخش های زیر قیمت و امکانات کالاهای مورد نظر خود را مشاهده و مقایسه کنید.

توجه: در صورت تمایل به معرفی قیمت کالا ها و خدمات خود در این طرح می توانید تقاضای خود را به نشانی info@vivannews.com ارسال فرمایید.