۱۳۹۶ سه شنبه ۳۱ مرداد ساعت: 3:22 صبح 8/23/2017
تلویزیون آنلاین یا همان تلوبیون چقدر در ایران طرفدار دارد؟
امروز سرعت پیشرفت تکنولوژی تا حدی بالاست که در بسیاری از موارد از امکانات جدیدی که فراهم شده خبر نداریم اما البته همیشه هستند جوانان کنجکاو و باهوش که از آخرین فناوری‌های روز دنیا بهترین استفاده را می‌کنند.
وظایف و مسوولیت‌های سه گانه مدیر مالی
در عصر رقابت و تغییر و تحول، شرکت‌هایی موفق هستند که برنامه‌های بی هدف و تشریفات زائد را کنار بگذارند و درعوض، با برنامه‌ریزی منطقی، فعالیت‌ها را سازماندهی و با شاخص‌های هوشمندانه و کلیدی عملکرد را نظارت و کنترل کنند.
موانع جهش دیجیتالی ایران
موسسه Arthur D.Little یک شرکت مشهور در زمینه مشاوره در حوزه‌های نوآوری، استراتژی و‌ مدیریت است که در 1909 در بوستون آمریکا پایه‌گذاری شد. این شرکت اخیرا گزارشی درباره صنعت مخابرات ایران منتشر کرده که از سوی چهارنفر از تحلیلگران این شرکت (عمدتا مرتبط با بخش خاورمیانه این شرکت) تهیه و تدوین شده است. مطلب پیش‌رو خلاصه‌ای از بخش نخست این گزارش است که با عنوان «صنعت مخابرات ایران در آستانه جهش» حدود یک ماه قبل منتشر شده است.
آرشیو
استراتژی مناسب برای رشد موفقیت‌آمیز شرکت‌ها در آینده مبهم
شرکت کداک به عنوان مورد کلاسیکی از یک رهبری صنعتی که در پیش‌بینی برای تطابق با آینده‌ دیجیتال شکست‌خورده، زبانزد شده است.
چرا 90 درصد استارت‌آپ‌ها شکست می‎خورند؟
بیشتر استارت‌آپ‎ها شکست می‌خورند و عمر آنها اغلب کم است. یک استارت‌آپ معمولی به‌طور متوسط ۲۰ ماه فعالیت می‎کند و تا بسته شدن کامل درهایش حدود 3/1 میلیون دلار زیان مالی متحمل می‎شود. بنابراین چه فرمول موفقیتی را می‌توانیم برای این کسب‎وکارهای نوپا که در آغازین سال‎های‎ فعالیت خود با شکست مواجه می‏شوند، پیدا کنیم؟
چگونه در جلسه مصاحبه مستاصل به نظر نیاییم؟
مدتی است که کار خود را از دست داده‌ام و به دنبال یک شغل مناسب هستم اما به قدری در مضیقه مالی‌ام که گاهی اوقات دچار استیصال می‌شوم.
آرشیو
نسخه چاپی نسخه چاپی ۱۳۹۶ يازدهم مرداد :تاریخ انتشار 47225 :کدخبر
ارسال به دوستان ارسال به دوستان 5043 :بازدید

بازاریابی هوشمندانه در رسانه‌های اجتماعی

گوشی‌های موبایل به این منظور ساخته شده‌اند تا ارتباطات را تسهیل کنند. با توجه به هدف مشترک رسانه‌های اجتماعی و گرایش شدید ما به سمت آنها، جای تعجبی ندارد که بیشترین حضور در رسانه‌های اجتماعی از طریق موبایل رقم می‌خورد. براساس برخی مطالعات بین‌المللی، 65 درصد از زمان صرف شده افراد در رسانه‌های اجتماعی به وسیله موبایل است. به این صورت، جای تردیدی نیست که فعالیت بازاریابی در این رسانه‌ها با اولویت‌بخشی به کاربران موبایل، یکی از هوشمندانه‌ترین اقدامات مدیریتی خواهد بود.

نویسندگان: مولی گاریس و کارن میشرا

مترجم: مهدی نیکوئی

nikoueimahdi@gmail.com 

گوشی‌های موبایل به این منظور ساخته شده‌اند تا ارتباطات را تسهیل کنند. با توجه به هدف مشترک رسانه‌های اجتماعی و گرایش شدید ما به سمت آنها، جای تعجبی ندارد که بیشترین حضور در رسانه‌های اجتماعی از طریق موبایل رقم می‌خورد. براساس برخی مطالعات بین‌المللی، 65 درصد از زمان صرف شده افراد در رسانه‌های اجتماعی به وسیله موبایل است. به این صورت، جای تردیدی نیست که فعالیت بازاریابی در این رسانه‌ها با اولویت‌بخشی به کاربران موبایل، یکی از هوشمندانه‌ترین اقدامات مدیریتی خواهد بود.

 

برخی از شبکه‌های اجتماعی مانند فیس‌بوک و لینکدین، در ابتدا از صفحات نمایشگر کامپیوترها کار خود را شروع کردند و در ادامه بود که بیشتر استفاده آنها به دستگاه‌های موبایل رسید. برخی دیگر از شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام از همان ابتدا براساس استفاده در موبایل توسعه یافتند. شاید اکنون بسیاری از آنها را هم بتوان از طریق وب‌سایت یا روی صفحات کامپیوتر هم استفاده کرد، اما شالوده آنها براساس رفتارهای کاربران موبایل به استفاده سریع و لحظه‌ای شکل گرفته است.

فارغ از ریشه شکل‌گیری هر کدام از این شبکه‌های اجتماعی، تولیدکنندگان آنها متوجه خواسته کاربران برای ایجاد ارتباطات‌اجتماعی در هر زمان و مکانی هستند و به همین دلیل است که ویژگی‌های خود را برای استفاده روی موبایل، بهینه‌سازی کرده‌اند. از طرف دیگر، این شبکه‌ها به‌طور معمول از سایر اپلیکیشن‌ها و وب‌سایت‌های متناسب‌سازی‌شده برای موبایل هم پشتیبانی می‌کنند. چنین وضعیتی، فرصتی ایده‌آل برای بازاریابان ایجاد کرده است. طراحی و ایجاد اپلیکیشن‌ها و وب‌سایت‌ها نیازمند صرف زمان زیادی است اما در شبکه‌های اجتماعی، کافی است که یک اکانت ایجاد کرده و شروع به اشتراک محتوای تولید خود کنید.

تاکنون در کشوری مانند آمریکا، فیس‌بوک خود را به‌عنوان پرمخاطب‌ترین رسانه اجتماعی مطرح کرده است که کاربران موبایل بیش از 13 سال، بیش از هر رسانه دیگری به حضور در آن می‌پردازند. به‌طور کلی رایج‌ترین رسانه در کشورهای مختلف با یکدیگر تفاوت بسیاری دارد و در هر سال یا چند سال یک‌بار هم میزان نفوذ آنها تغییر می‌کند. از طرف دیگر، در بین هر گروه سنی، جنسیتی و اجتماعی هم رواج رسانه‌های اجتماعی متفاوت است و برای بازاریابی هر محصول، باید به بازار هدف و رسانه پرکاربردتر در بین مشتریان بالقوه خود توجه کرد. این موضوع به‌ویژه به‌دلیل محدودیت‌ها اهمیت می‌یابد. هر چند شروع کار و فعالیت بازاریابی در رسانه‌های اجتماعی کار ساده‌ای است، تعداد بی‌شمار آنها و تنوع کاربردها باعث می‌شود تا زمان و هزینه زیادی در بازاریابی در رسانه‌های اجتماعی صرف شود. از این رو فعالان بازاریابی باید شبکه‌های اجتماعی قابل استفاده خود را اولویت‌بندی کرده و غالبا به سمت شبکه‌ای بروند که بیشترین تمرکز مشتریان آنها را دارد.

59 درصد از کاربران رسانه‌های اجتماعی نشان‌های تجاری (برندها) خاصی را دنبال (فالو) می‌کنند. با این حال، دلیل دنبال کردن آنها متفاوت است. آنها ممکن است یک برند را به این دلیل دنبال کنند که حمایت خود را از یک کمپین نشان دهند، ممکن است به دنبال بن‌های تخفیف باشند یا نیاز به اطلاعات دست اول داشته باشند. شاید هم تنها دلیل آنها این باشد که حمایت خود را از یک نام و نشان تجاری به نمایش بگذارند. بازاریابان با هواداران یک نشان ‌تجاری و دنبال‌کنندگان آن مانند مشتریان بالقوه و پایگاه داده‌ای از آنها رفتار می‌کنند. شکی نیست دسته‌ای از «اَبَر هواداران» خواستار محتوایی به‌موقع و متناسب هستند. در طرف مقابل، نشان‌های تجاری به هواداران خود وابسته هستند تا از این طریق نام و نشان خود را در جامعه گسترش دهند.

یکی از مطالعات جهانی انجام شده از سوی شرکت مشاوره بازاریابی نیلسن، نشان داد که توصیه اطرافیان برای خرید از یک نشان تجاری، قابل اعتمادترین شکل از بازاریابی است. البته تحقیق دیگری که در سال 2014 انتشار یافت، نشان داد که اعتماد 62 درصد از افراد به توصیه‌های افراد مشابه خود، در رتبه سوم قابل اعتمادترین روش‌های بازاریابی قرار می‌گیرد. برای آنها، نظرات متخصصان دانشگاهی یا فنی، اهمیت بیشتری داشت. اما فارغ از درست بودن هر کدام از این مطالعات [و البته میزان صحت آن در ایران]، از اهمیت صحبت‌ها و توصیه‌های افراد به اطرافیان خود نمی‌توان غافل شد. برای آنکه رسیدن به این هدف محقق شود، باید بازاریابی دهان به دهان و مکالمات غیرمنتظره (در ارتباط با محصول یا خدمات مدنظر) رواج یابد. هر چقدر که یک نشان تجاری بتواند هواداران و مشتریان بیشتری را در شبکه‌های اجتماعی با خود همراه کند، احتمال اثرگذاری بر مخاطبان درجه دو افزایش می‌یابد؛ چرا که فعالیت‌های افراد در شبکه‌های اجتماعی به اطلاع دنبال‌کنندگان و سایر دوستان مجازی او هم می‌رسد و به این طریق به شکلی موج‌وار، اثرگذاری بیشتری از فعالیت نشان تجاری مدنظر در اجتماع ایجاد می‌شود.

استفاده از هشتگ‌ها و توضیحاتی جذاب برای مخاطبان باعث می‌شود این مسیر تبلیغات دهانی هموارتر شده و مشتریان بالقوه هم با مشاهده یک موضوع جذاب برای خود، بتوانند با پیگیری هشتگ‌ها به اطلاعات بیشتری دست پیدا کنند. اما موضوع مهمی که نباید از آن غافل شد، گوش دادن و واکنش نشان دادن به بازخورد مشتریان است. در حقیقت مکالمات با مشتریان در شبکه‌های اجتماعی هم باید به صورت دوطرفه باشد تا بیشترین اثربخشی را از خود به جای بگذارد. بسیاری از مشتریان در شبکه‌های اجتماعی، ناخشنودی خود را بروز داده و انتظار دارند که دنبال‌کنندگان آنها هم در همان فضا به آنها پاسخ دهند. در حقیقت، 83 درصد از کاربران توییتر انتظار دارند در همان روز اظهار نارضایتی خود، پاسخی از خدمات مشتریان دریافت کنند. نشان‌های تجاری و شرکت‌های بزرگ در تلاش هستند خود را با این خواسته انطباق دهند. در مقاله‌ای که به تازگی در مجله فوربس به انتشار رسید، مشخص شد که شرکت هواپیمایی امریکن ایرلاینز، هم‌اکنون 17 کارمند خود را به خدمات اجتماعی مشتریان اختصاص داده که 4 نفر از آنها بر متعهدسازی مشتریان به برند خود متمرکز بوده و یک نفر هم به‌کار نظارت بر رسانه‌های اجتماعی و گزارش‌دهی وضعیت آنها به مافوق‌های خود مشغول است.

منبع: کتاب راهنمای مبتدیان برای بازاریابی با موبایل


اخبار مرتبط با این خبر

123
ردیفتیترتاریخ
1 «عکس بفرست، جایزه بگیر» در اینستاگرام بانک ملی ایران ۱۳۹۶ سه شنبه ۳۱ مرداد
2 افزایش خدمات بانک شهر در پیشخوان‌های شهرنت ۱۳۹۶ سه شنبه ۳۱ مرداد
3 استراتژی مناسب برای رشد موفقیت‌آمیز شرکت‌ها در آینده مبهم ۱۳۹۶ يکشنبه ۲۹ مرداد
4 روان‌سازی صدور انواع ضمانتنامه در بانک ملی ایران در پسابرجام ۱۳۹۶ شنبه ۲۸ مرداد
5 رشد چشمگیر شاخص تاثیرگذاری بانک تجارت در اینستاگرام ۱۳۹۶ چهارشنبه ۲۵ مرداد
6 بانک ملت فقط در رسانه‌های داخلی مجاز تبلیغ می‌کند ۱۳۹۶ سه شنبه ۲۴ مرداد
7 پرداخت وام ازدواج در بانک گردشگری ۱۳۹۶ سه شنبه ۲۴ مرداد
8 چگونه در جلسه مصاحبه مستاصل به نظر نیاییم؟ ۱۳۹۶ سه شنبه ۲۴ مرداد
9 اشتغال‌زایی بانک صادرات در بنادر شمال و جنوب کشور ۱۳۹۶ دوشنبه ۲۳ مرداد
10 انتقاد روزنامه اعتماد از عملکرد صداوسیما در پخش آگهی های تبلیغاتی ۱۳۹۶ يکشنبه ۲۲ مرداد
11 امکان پرداخت گروهی پایا در بانک کارآفرین ۱۳۹۶ شنبه ۲۱ مرداد
12 گردش مالی ۲۰ میلیارد یورویی بانک ملی ایران در پسابرجام ۱۳۹۶ چهارشنبه ۱۸ مرداد
13 راه‌اندازی سامانه خدمات بانکی به نابینایان در 3 شعبه بانک پارسیان ۱۳۹۶ چهارشنبه ۱۸ مرداد
14 تلویزیون آنلاین یا همان تلوبیون چقدر در ایران طرفدار دارد؟ ۱۳۹۶ چهارشنبه ۱۱ مرداد
15 بازاریابی هوشمندانه در رسانه‌های اجتماعی ۱۳۹۶ چهارشنبه ۱۱ مرداد
16 کاهش چشمگیر تعرفه ارتباطی حجاج در حج96 ۱۳۹۶ چهارشنبه ۱۱ مرداد
17 رایتل در سفر حج زائران را همراهی می‌کند ۱۳۹۶ چهارشنبه ۱۱ مرداد
18 سه نسل همراهی گلها در صنعت غذای ایران ۱۳۹۶ چهارشنبه ۱۱ مرداد
19 تدوین استراتژی جدید در بانک صادرات ۱۳۹۶ يکشنبه ۸ مرداد
20 افزایش قیمت در سایپا استارت خورد ۱۳۹۶ يکشنبه ۸ مرداد
123
تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است
نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  


کدام بانک را به دوستان خود توصیه می‌کنید؟
 


نتایج نظرسنجی
 

ویوان نیوز با همکاری لوکوپوک در یک طرح مشترک اقدام به تهیه قیمت روز کالا و خدمات در 9 گروه کرده است. از این پس شما می توانید با رجوع به هر یک از بخش های زیر قیمت و امکانات کالاهای مورد نظر خود را مشاهده و مقایسه کنید.

توجه: در صورت تمایل به معرفی قیمت کالا ها و خدمات خود در این طرح می توانید تقاضای خود را به نشانی info@vivannews.com ارسال فرمایید.