۱۳۹۳ دوشنبه ۶ مرداد ساعت: 12:51 عصر 7/28/2014
سبقت اپراتورها در جاده تعرفه‌ها
کمتر از یک ماه قبل بود که وزیر ارتباطات در جریان افتتاح فاز نخست رومینگ ملی گفت: «من از افزایش تعرفه همراه اول شوکه شده‌ام.» پس از آن نیز وزیر ارتباطات با انتشار جدول تعرفه‌ها عملا نارضایتی خود را از اپراتور اول بابت افزایش تعرفه‌ها و رضایت خود را از اپراتور دوم بابت کاهش تعرفه‌ها اعلام کرده بود.
گزارش توافق‌های ایران و 1+5 در 4 ماه آینده
پس از آن که روشن شد رسیدن به توافق نهایی تا موعد مقرر (20 جولای، 29 تیر) مقدور نیست، ایران و کشورهای 1+5 تصمیم به تمدید دوره گام اول برنامه اقدام مشترک ژنو گرفتند.
جلسه هم‌اندیشی سیف با اساتید دانشگاه
رئیس‌کل و اعضای هیات عامل بانک مرکزی طی نشستی با حضور اساتید دانشگاه‌ها و مدیران عامل بانکها، ‌مهم‌ترین تحولات متغیرهای کلیدی اقتصاد کلان در دوره دولت تدبیر و امید را مرور کردند.
آرشیو
طرح کسب‌وکار چیست؟
طرح کسب‌وکار در ساده‌ترین شکل خود نقشه راهی است برای کسب‌وکار شما که توصیف‌گر اهداف و جزئیاتی است که شامل نحوه دستیابی به این اهداف می‌شود. برنامه کسب‌وکار توصیفی از تیم شما است و دلایل اینکه چرا اعضای آن بهترین افراد برای دستیابی به اهداف هستند.
7 روش برای تضمین مسوولیت‌پذیری در محیط کار
نبود مسوولیت‌پذیری در محیط کار یکی از بزرگ‌ترین مشکلات بیشتر مدیران و صاحبان کسب‌وکار است.
شاخص توسعه منابع انسانی در سال 2014
برنامه توسعه سازمان ملل متحد مطابق روال سالانه خود، اقدام به انتشار گزارش مهم شاخص توسعه منابع انسانی کرده است.
آرشیو

راهنمای تجارت و کسب و کار

صفحه 1 از 18   1    2    3    4    5    6    7    8    9    10   بعدی  آخر

اقتصاد افغانستان چگونه است؟

همیشه برای دستیابی به الگوی پیشرفته اقتصاد لازم نیست روند پیشرفت کشورهای موفق را بررسی کرد گاهی مطالعه اقتصاد کشورهای همسایه می تواند در پیشرفت کشور موثر باشد.

طرح کسب‌وکار چیست؟

طرح کسب‌وکار در ساده‌ترین شکل خود نقشه راهی است برای کسب‌وکار شما که توصیف‌گر اهداف و جزئیاتی است که شامل نحوه دستیابی به این اهداف می‌شود. برنامه کسب‌وکار توصیفی از تیم شما است و دلایل اینکه چرا اعضای آن بهترین افراد برای دستیابی به اهداف هستند.

خارجی‌ها در حال ارزیابی شرایط ورود به ایران

معاون بندری و مناطق ویژه سازمان بنادر و دریانوردی با بیان اینکه شرکت‌های خارجی از طرق مختلف برای حضور در ایران اعلام آمادگی کرده گفت: لغو تحریم‌ها زمینه بازگشت شرکتها به ایران را فراهم کرده است.

مهم‌ترین اقلام صادراتی ایران چیست؟

حجم کل صادرات ایران در بهار امسال بیش از 25 هزار تن به ارزش حدود 12 میلیارد دلار بوده است که دراین بین پروپان مایع شده بیشترین سهم را در صادرات ایران داشته است.

راهکارهای بهبود رتبه ایران در گزارش «انجام کسب و کار» بانک جهانی

مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی راهکارهای بهبود رتبه ایران در گزارش کسب و کار بانک جهانی را بررسی کرد.

گزارش توافق‌های ایران و 1+5 در 4 ماه آینده

پس از آن که روشن شد رسیدن به توافق نهایی تا موعد مقرر (20 جولای، 29 تیر) مقدور نیست، ایران و کشورهای 1+5 تصمیم به تمدید دوره گام اول برنامه اقدام مشترک ژنو گرفتند.

مبدأ و مقصد ترانزیت کالا از ایران کجاست؟

مدیرکل دفتر ترانزیت و پایانه‌های مرزی سازمان راهداری از عراق و امارات به عنوان دو مبدا و مقصد اصلی ترانزیت کالا از ایران در سه ماهه نخست سال 93 نام برد.

ایتالیا نخستین شریک اروپایی ایران می‌شود

رئیس دفتر رئیس‌جمهوری در دیدار با هیات عالی‌رتبه ایتالیا با تاکید بر نگاه مثبت دورنمای روابط تهران – رم، تصریح کرد: در شرایط کنونی یک فرصت طلایی در اختیار ایتالیا قرار دارد که این کشور می‌تواند به مثابه . . .

بیشترین تراز تجاری مثبت ایران با کدام کشورهاست؟

بررسی آمار تراز تجاری ایران با کشورهای مختلف نشان می دهد که بیشترین تراز تجاری مثبت ایران در بهار امسال با کشور عراق بوده است.

چگونه در یک تجارت و شرکت سرمایه گذاری کنیم؟

استفاده از پول حتی به مقدار کم اگر با ایده های کاری و با هوش و استعداد فراوان همراه باشد به درآمد زایی بیشتر کمک میکند در اصل مقدار کمی از پول را میتوان با ایده های عاقلانه و هوشمندانه بیشتر نمود. ایده . . .

ویژگی مذاکرات تجاری خوب چگونه است؟

گاهی برای حل مشکلات کاری نیاز به مذاکره است و یا اینکه برای حل مشکلات بین دو شرکت و تجارت از مذاکرات و گفت و گو ها استفاده میشود. مذاکرات تجاری اغلب بین دو تجارت یا چند تجارت و شرکت انجام میشود این مذاکرات . . .

اوراق بهادار چیست و چند نوع اوراق بهادار داریم؟

اوراق بهادار (به انگلیسی: Securities) یک ابزار مالی قابل داد و ستد و مثلی (عوض دار) ای است که دارای ارزش مالی می باشد.

معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری صنعت فولاد

اولین جلسه کمیته راهبردی همایش صنعت فولاد و معدن ایران در حالی برگزار شد که فعالان دولتی و خصوصی بر توسعه متوازن زنجیره تولید فولاد و ضرورت معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری خارجی‌ها در این صنعت تاکید کردند.

اعتبار کارت بازرگانی پنج ساله شد

از این پس تولیدکنندگان می توانند کارت‌های بازرگانی خود را هر پنج سال یکبار تمدید کنند.

کدام اقلام در صدر واردات کالاست؟

اگرچه هنوز مذاکرات هسته‌ای به نتیجه نرسیده و تحریم‌ها لغو نشده است اما آمار تبادلات تجاری کشورمان نشان می‌دهد روند صعودی واردات و صادرات در ماه سوم امسال نیز ادامه یافته است.

پیش بینی روند قیمت ها در ۶ بازار مهم ایران

با تمدید زمان مذاکرات ، بازارهای داخلی به استقبال سیگنال مثبت «هسته‌ای»رفتند.

جو بازار پس از تمدید مذاکرات

مهم‌ترین سوال پیش روی تحلیلگران، واکنش بازار به تمدید توافق‌نامه ژنو است. ایران و گروه 1+5 پس از نزدیک به 17 روز مذاکرات فشرده سرانجام توافق کردند توافق‌نامه موقت ژنو را برای 4 ماه دیگر تمدید کنند.

آشنایی با قانون تجارت ایران

وقتی حرف از قانون تجارت می شود در ابتدا این تصور در ذهن متبادر می شود که این قانون حتما خیلی پیچیده و غیر قابل فهم است اما وقتی خوب دقت کنید متوجه می شوید که مثل هر قانونی نیاز به مطالعه و بررسی دارد.اگر . . .

گره کور «زمان و هزینه تجارت خارجی» کجاست؟

برای بهبود شاخص تجارت فرامرزی به عنوان یکی از نماگرهای بهبود فضای کسب‌وکار سه مقوله «زمان»، «هزینه» و «تعداد اسناد» باید مورد توجه قرار ‌گیرد؛ ایران از نظر تعداد اسناد مورد نیاز جهت صادرات و واردات نسبت . . .

22 مانع در مقابل رشد صنایع داخلی

ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران سوالاتی را در ارتباط با صنعت مطرح فرموده‌اند که باید به این سوالات پاسخ شایسته‌ای داده شود تا این تفکر که صنعت با حمایت سرپا است اصلاح شود. جناب آقای دکتر روحانی سوالات زیر را از صنعتگران پرسیده‌اند:
صفحه 1 از 18   1    2    3    4    5    6    7    8    9    10   بعدی  آخر
عملکرد کدام اسپانسر ورزشی بهتر بوده؟
 
نتایج نظرسنجی
 

ویوان نیوز با همکاری لوکوپوک در یک طرح مشترک اقدام به تهیه قیمت روز کالا و خدمات در 9 گروه کرده است. از این پس شما می توانید با رجوع به هر یک از بخش های زیر قیمت و امکانات کالاهای مورد نظر خود را مشاهده و مقایسه کنید.

توجه: در صورت تمایل به معرفی قیمت کالا ها و خدمات خود در این طرح می توانید تقاضای خود را به نشانی info@vivannews.com ارسال فرمایید.